Nejdřív Ultra, pak zbytek. Prodej Galaxy S22 bude zahájen nadvakrát

Galaxy S22 Ultra

Už příští týden Samsung odhalí řadu vlajkových smartphonů Galaxy S22, přičemž hned po představení by měly odstartovat předobjednávky. Termín dodání se ale zřejmě bude u vybraných modelů poměrně dramaticky lišit.

Původně se očekávalo, že se chystaná trojice modelů Galaxy S22, S22+ a S22 Ultra objeví na pultech obchodů 25. února, podle informátora Jona Prossera to ale vypadá, že v tento den bude k mání pouze vrcholový model Ultra. Samsung údajně trpí výpadky v dodavatelském řetězci a z tohoto důvodu musel odsunout zahájení prodeje základních modelů Galaxy S22 a S22+; nový termín má být 11. března.

Samsung Galaxy S22 Ultra bude nejvybavenějším modelem z celé trojice, oproti svým levnějším sourozencům nabídne větší displej, lepší sestavu fotoaparátů se dvěma teleobjektivy a integrovaný stylus S Pen. Především díky poslední jmenované položce na tento model čekají fanoušci zrušené řady Galaxy Note, kteří však budou muset sáhnout hlouběji do kapsy; Galaxy S22 Ultra má v Evropě začínat na ceně 1 249 EUR, což je v přepočtu něco málo přes 30 tisíc korun.

I přes to ale bude zřejmě o tento model velký zájem, podle průzkumu společnosti SellCell láká Galaxy S22 Ultra nejvíce potenciálních zájemců, z celé řady by jeho koupi zvažovalo 44,4 % dotázaných z celkového počtu 10 678. Na druhém místě figuruje standardní Galaxy S22 s 30,1 procenty, nejmenší zájem je pak o Galaxy S22+.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku