TOPlist

Návrat parádní budovatelské strategie. Sledujte první ukázku z Cities Skylines 2

cities skylines 2
  • Pokračování úspěšné budovatelské strategie přichází 8 let po uvedení prvního dílu
  • Hra zamíří na PC a Xbox Series X a jásat mohou i předplatitelé služby Game Pass
  • K vydání by mělo dojít někdy v průběhu letošního roku

Vydavatelský dům Paradox Interactive oznámil přímé pokračování jedné z nejúspěšnějších budovatelských strategií posledních let. Druhý díl Cities Skylines má opět na starosti finské studio Colossal Order, které virtuálním architektům opět umožní ze skromné vesničky vybudovat rušné velkoměsto. Mnohé fanoušky příjemně překvapilo datum vydání – dočkají už v průběhu letošního roku. Hra bude k dispozici pro PC a Xbox Series X. Radovat se mohou i předplatitelé služby Game Pass, do níž hra díky partnerství s Microsoftem dorazí v den vydání.

Tvůrci slibují komplexní budovatelský zážitek, na němž se bude podílet propracovaný systém ekonomiky a dopravy, bohatá nabídka budovat i možností úprav a chybět nebudou ani pokročilé nástroje pro vytváření fanouškovských modifikací. Podrobnější informace i záběry přímo z hraní si tvůrci schovávají na později. Snad nebudeme čekat příliš dlouho. Jedním z lákadel by totiž mělo být i detailní grafické zpracování, které však z oznamovacího traileru nelze objektivně posoudit, neboť obsahuje množství CGI záběrů.

Prvnímu dílu z roku 2015 se dařilo v recenzích i na pultech obchodů. O více než 12 milionů prodaných kopií a desítky rozšíření později se hráči už brzy dočkají vytouženého pokračování hry, která z pomyslného trůnu snadno sesadila legendární simulační sérii SimCity, jejíž ústup ze slávy předznamenalo katastrofální vydání posledního dílu z roku 2013.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku