Domů » Bleskovky » Návod: jak rozběhnout iCloud Drive na zařízení s Windows 10?

Návod: jak rozběhnout iCloud Drive na zařízení s Windows 10?

V Applu by si samozřejmě přáli, aby lidé používali pouze jejich zařízení a služby. Ale ani společnost jako je Apple nemůže opomenout fakt, že Windows 10 má na trhu velmi výrazný podíl. Služby Applu jsou pochopitelné již delší dobu dostupné na Windowsu a rovněž jsou podporovány iPhony a iPady, stejně jako iTunes a iCloud. Propojení a užívání těchto služeb není na Windows žádný problém. Poradíme vám, jak na to.

Stažení, instalace a nastavení iCloudu

Před tím než začnete, je potřeba mít stažený a nastavený iCloud Drive. Dobrá zpráva je, že je to vcelku jednoduchý proces.

icloud

 1. Stáhněte si iCloud Drive pro Windows
 2. Spusťte instalaci a postupujte dle pokynů
 3. Přihlaste se k aplikaci za pomocí svého Apple ID
 4. Nyní si zvolte, co vše chcete synchronizovat. Nabízí se iCloud Photos, Drive, záložky v Safari, e-maily a kalendář
 5. Povolte synchronizaci s Windows 10
  1. Otevřete složku s iCloud Drive
  2. Spusťte iCloud
  3. Zaškrtněte volné políčko vedle iCloud Drive

icloudsync

Používání Cloudového úložiště

Po dokončení všech kroků z návodu bude možné jej používat jako kteroukoliv jinou složku ve vašem PC. Kopírování, přesouvání souborů a ukládání přímo do iCloud Drive. Rovněž uvidíte všechna svá zařízení, používající cloudové úložiště. Samozřejmostí je synchronizace souborů napříč všemi zařízeními, přihlášenými pod vaším Apple ID.

icloudfolder

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.