Domů » Bleskovky » Navigace Waze je konečně dostupná pro Android Auto

Navigace Waze je konečně dostupná pro Android Auto

Oblíbená komunitní navigace Waze od Googlu se s novou aktualizací konečně dočkala podpory pro Android Auto. Tuto vlastnost kalifornská společnost poprvé představila na letošním ročníku vývojářské konference Google I/O a nyní ji uvádí do reálného provozu.

Pro využívání navigace Waze s Android Auto není potřeba žádného složitého nastavování; stačí si jen stáhnout novou aktualizaci z Google Play.

V případě, že navigaci Waze neznáte, rozhodně ji doporučujeme vyzkoušet. Je mnohem lepší, než Google Mapy a především disponuje řadou užitečných funkcí, které jako řidič oceníte nejen při cestě na letní dovolenou (například upozornění na překážky na trase, policejní hlídky či radary a další omezení…). Kromě verze pro Android je samozřejmě k dispozici také Waze pro iPhony.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

15 komentářů

 1. Pecka, konečně! :) Čekal jsem na to od Google IO.

 2. Doufám, že bude stabilnější než beta. Ta mi dost často v AA padala.

 3. I kdyz doporucujete i verzi pro iPhony, predpokladam, ze do CarPlaye se Waze asi jen tak oficialne nedostane?

 4. No tak jeste aby taky nekdy bylo AA pro CR

 5. Waze sice používám,ale když chci přijet přesně na adresu ,zapnu Google…????????

  • Ale na to stačí se pořádně naučit vyhledávat ve Waze. Waze hledá i přesné adresy z Googlovské databáze, tedy přesně té co v Google mapách. :-)

 6. Super, funguje perfektně. Rádio Bolero 8 v Oktavce.

 7. AA není oficiálně pro český trh a CarPLay Waze nepodporuje, takže článek o ničem.
  PS: Waze a Google používá ty samý informace, jen Waze s nimi umí lépe pracovat

 8. Funguje parádně, škoda jen, že to tak dlouho trvalo. Snad brzy přidají i rychlostní limity, jako to má mobilní aplikace. Ideálně, kdyby k tomu přihodili i tvar více odboček v případech, kdy jsou odbočky hned po sobě (jako u Google Maps). Nebo ještě lépe navigaci v pruzích, ale to už chci asi moc :-)

  Waze pro iOS je v nedohlednu, asi půl roku zpátky jsem četl, že kontaktovali Apple, ale ten v tuhle chvíli nechce žádné navigace 3. stran do Apple Carplay pouštět. Tady ještě dlouho nebude alternativa za u nás nekonkurenceschopné Apple Mapy.

 9. To vypadá velice pohodlně, hlavně pokud máš vážně [odkaz]
  Nejvíce se mi na tom líbí ty rozšířené možnosti :))

 10. proč není v čr podporovaná aplikace android auto

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).