Domů » Bleskovky » Nástupce Xperie XA pózuje na neoficiálních renderech

Nástupce Xperie XA pózuje na neoficiálních renderech

Společnost Sony loni na veletrhu MWC odstartovala novou éru značení svých smartphonů, přičemž nejlevnějším modelem se stala Xperia XA. Ta nabídla výbavu střední třídy schovanou do elegantního těla. Japonská společnost by měla v příštím roce obnovit své produktové portfolio, přičemž Xperia XA je prvním modelem, o jehož nástupci se začíná spekulovat.

xperia-xa-hh

O parametrech zatím nic určitého nevíme, za to se můžeme pokochat neoficiálními rendery, které zveřejnil důvěryhodný zdroj @onleaks. Xperia XA (2017) si má ponechat pětipalcový displej s velmi tenkými postranními rámečky. Celkové telefony mají oproti loňsku nepatrně narůst na 145 × 66,8 × 7,99 mm.

SONY XPERIA XA successor leaked

Design odkazuje na letošní model, na těle zařízení naštěstí nebude chybět 3,5mm jack a dojde i na konektor USB-C, který je ve střední třídě spíše raritou. Na čtečku otisků prstů si ale budeme muset nechat zajít chuť. Datum představení je zatím neznámé, v rámci dodržení roční periody se nabízí únorový veletrh MWC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Sony mam rad, vlastnim od nich telefon i ntb..ale uz by se mohli rozhodnout, kde teda bude ta kolebka na volume. Jenou je nahore, pak zase dole..alespon je porad na stejne strane :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).