Domů » Bleskovky » Našeptávač Smart Compose už není exkluzivní, míří na všechna Android zařízení

Našeptávač Smart Compose už není exkluzivní, míří na všechna Android zařízení

Strojové učení a umělá inteligence v praxi je bezesporu doménou Googlu, což dokazuje například svým Assistantem. Jedním z užitečných využití Assistanta je také funkce Smart Compose, tedy jakýsi chytrý našeptávač do e-mailu, který za vás dokončuje celé věty. Až doposud byla tato funkce exkluzivní pro zařízení Pixel, které vyrábí přímo Google, nicméně dnešním dnem je tato funkcionalita dostupná pro všechny telefony s operačním systémem Android.

O užitečnosti Smart Compose nemůže být pochyb. Konec konců, právě e-maily jsou plné předpřipravených frází, které neustále opakujeme dokola. I proto se Smart Compose daří poměrně dobře predikovat, co do e-mailu chcete právě napsat a rovnou to udělá za vás. Je rozhodně dobře, že se tato funkce stala výchozí v aplikaci Gmail, takže i ostatní uživatelé se mohou těšit z automaticky doplňovaných e-mailů.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Doc. PhDr. Vítězslav Vaculík CSc

    A. I. nikdy nebude mojí tiskovou mluvčí.

  2. Už delší dobu používám prediktivní Gboard a mohu potvrdit, že vynikající. Hlavně v terénu a všude tam, kde je potřeba reagovat ale člověk nemá komfort na psaní. Ovšem zatím nedostižné je diktování textu mikrofonem, jen to divně vypadá … ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).