TOPlist

Najde se místo ještě pro jednoho? Razer láká na vlastní herní konzoli Edge 5G

zařízení razer

S přenosnými herními konzolemi se v poslední době roztrhl pytel. Na úspěšné Nintendo Switch se pokusil nejprve navázat Valve se svým Steam Deckem a před několika dny se s něčím podobným pochlubil také Logitech. Pozadu nechce zůstat ani Razer, populární výrobce herních periferií, notebooků a smartphonů. Ten se rozhodl ve spolupráci s Qualcommem a americkým operátorem Verizon vytvořit vlastní variaci na Switch s názvem Edge 5G.

Příliš mnoho konkrétních informací bohužel nemáme. Z vyjádření a krátkého teaseru ale tušíme, že se bude jednat o první 5G handheld na trhu, operační systém bude Android a srdcem zařízení bude herní platforma Snapdragon G3X Gen 1 od Qualcommu. Edge 5G by měl umět nejen stahovat hry do interní paměti a spouštět je lokálně, ale také přímé hraní z cloudu.Nintendo Switch OLED recenzeNepřehlédněte

Recenze Nintendo Switch OLED: drobná evoluce, která potěší

Více informací se nicméně dozvíme až 15. října, kdy se handheld oficiálně představí na akci Razercon. Jestli má chystaná novinka vážnější šanci na úspěch, nicméně zůstává ve hvězdách. Nintendo se totiž může spolehnout na věrnou fanouškovskou základnu a bohaté portfolio exkluzivních titulů. Valve má zase na své straně komunitu PC hráčů. Že o streamované hraní není prozatím až takový zájem, ukázalo i nedávné zrušení platformy Stadia od Googlu.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku