Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Nabíjení zdarma u Tesly oficiálně končí. Kolik zaplatíte za „tankování?“

Nabíjení zdarma u Tesly oficiálně končí. Kolik zaplatíte za „tankování?“

S rostoucím počtem vozů Tesla na světových silnicích výrazně roste i odběr energie ze sítě Superchargerů. Skrze ty poskytovala automobilka majitelům velmi rychlé dobíjení zdarma určené především pro delší cesty. I vzhledem k zneužívání těchto odběrných míst však přistupuje ke zpoplatnění jejich používání. Nové podmínky se týkají majitelů, kteří si objednají elektromobil po 15. lednu.

supercharger

Jak již automobilka dříve předeslala, majitelé nově objednaných vozů dostanou každý rok 400 kWh zdarma, což by mělo vystačit na 1600 km, přičemž nevyužíté jednotky se do dalšího roku nepřevádějí. Spotřebu nad tuto hodnotu si již řidiči budou muset platit. Ceny se mírně liší, podle údajů dostupných na stránkách Tesly bude v České republice stát dobití jedné kilowatt hodiny 5 korun. Například v Německu však bude nabíjení zpoplatněno podle minut a podle úrovně nabití baterie, částka se pohybuje od 17 do 34 eurocentů (4,6 – 9,2 Kč). Vybrané prostředky pak budou investovány do budování dalších stanic.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments