TOPlist

Nabíječka AirPower to ještě nemá spočítané. iOS 12.1 prozrazuje nové detaily

AirPower je bezdrátová nabíjecí podložka, která dovede nabíjet až tři zařízení současně. Původně byla oznámena v září minulého roku, Apple se však potýkal s řadou technických problémů. Díky složitosti AirPower měli inženýři problém projekt dokončit, a když byla nabíjecí podložka oznámena na rok 2018, stále není na trhu dostupná. 

Nyní přichází důkazy ukryté v iPhone Xs a iOS 12.1, které nám jasně říkají, že vývoj AirPower není mrtvý, naopak se na něm dál pracuje. iOS 12.1 měl aktualizované části kódu, ale ty kódy, které mají zprostředkovávat správnou komunikaci mezi iPhonem a AirPower, zůstaly. To znamená jedinou věc. Společnost s AirPower počítá. 

iPhone Xs se bude dát nabíjet na AirPower

Na materiálech dodávaných s iPhone Xs stojí napsáno, že pro nabití máte iPhone Xs umístit displejem směrem vzhůru na AirPower nebo na bezdrátovou nabíječku certifikovanou společností Qi. Pokud by Apple zamýšlel projekt uložit k ledu, rozhodně by se o AirPower nezmínil v balení zcela nového zařízení.

AirPower není složitou kombinací bezdrátových Qi nabíječek. Jde spíše o rozšířený standard Qi, jenž umožňuje umístění zařízení na kteroukoli oblast nabíjecí podložky. AirPower je vybavena těsnou integrací s iOS, pokud tedy společně s iPhonem nabíjíte jiná zařízení, tak může iPhone sloužit jako ukazatel stavu jejich nabití.

Autor článku Radek Chlup
Radek Chlup

Kapitoly článku