Domů » Bleskovky » Kdy půjde nabíječka Apple AirPower do prodeje? Pravděpodobně nikdy

Kdy půjde nabíječka Apple AirPower do prodeje? Pravděpodobně nikdy

Loni v září představil Apple revoluční bezdrátovou nabíječku AirPower, která je schopná nabíjet až tři zařízení najednou bez nutnosti je přesně centrovat na podložku. Bohužel ani po roce není tato nabíječka v prodeji a co hůř, prakticky veškeré zmínky o ní Apple odstranil ze svých stránek. Dokonce se ani na letošní keynote nepochlubil, že nové iPhony mají rychlejší bezdrátové nabíjení (podle testů TheVerge se iPhone Xs nabije o 30 minut rychleji než iPhone X); zřejmě právě ze strachu z otázek na AirPower.

Podle posledních reportů Apple bojuje s přehříváním tohoto příslušenství, které způsobuje velké množství cívek. Uvnitř nabíječky je údajně 16 až 24 nabíjecích cívek tří velikostí, přičemž některé se vzájemně překrývají. Polohu položených zařízení vyhodnocuje elektronika a aktivuje pouze ty cívky, které jsou v jejich blízkosti, zároveň má navíc z nabíjených zařízení zjišťovat informace o úrovni nabití. To však způsobuje rušení ostatními cívkami, problémy v komunikaci mezi zařízeními, a také nadměrné přehřívání.

V současné podobě se AirPower zřejmě nedočkáme

Bohužel zatím není jasné, zda má AirPower vůbec nějakou světlou budoucnost. Někteří inženýři Apple prý již od začátku tvrdí, že tento princip nemůže nikdy fungovat, zatímco jiní slibují, že to možné je. Podle aktuálních zpráv byla nabíječka AirPower ve své současné podobě zrušena, avšak její název se možná objeví na zbrusu novém modelu, který bude zřejmě představen někdy později.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
41 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments