Domů » Bleskovky » Na vlastní nebezpečí: iOS 8.3 beta 3 můžete do svého zařízení dostat i bez vývojářského účtu

Na vlastní nebezpečí: iOS 8.3 beta 3 můžete do svého zařízení dostat i bez vývojářského účtu

Apple pro vývojáře a účastníky beta programu uvolnil novou verzi operačního systému iOS 8.3 beta 3 a její neoficiální distribuce pro zbytek uživatelů na sebe nenechalo dlouho čekat. Soubory ve formátu .ipsw pro nová jablečné zařízení naleznete v seznamu níže, pro starší modely pak stahujte z tohoto odkazu. Mějte na paměti, že celý postup provádíte na vlastní nebezpeční a autor článku ani SMARTmania.cz nenesou žádnou odpovědnost za případné škody, které mohou vzniknout.

 

iPad Air

iPad Air 2

iPad mini 3

iPhone 5s

iPhone 6

Samotná instalace pak není nijak obtížná. Nejprve je třeba spustit iTunes a připojit své zařízení k počítači. Poté vřele doporučujeme provést zálohu dat pro případ, že by se vyskytl nějaký problém.

 

Následně podržte Shift (resp. Alt v případě, že update provádíte na Macu) a klikněte na tlačítko Update (Aktualizovat). V dialogovém okně vyberte stažený .ipsw souboru a poté iTunes provede instalaci. Pokud by se objevila nějaká chyba, ujistěte se, že máte nejnovější verzi iTunes a postup případně opakujte.

 

Jakmile je instalace dokončena, vyhněte se restartu zařízení. V takovém případě by totiž servery Applu mohly ověřovat, zdali je ID vašeho přístroje na seznamu těch vývojářských, což by znamenalo chybovou hlášku a nutnost provést downgrade. Na závěr dodejme, že mezi novinky v iOS 8.3 patří například úložiště iCloud Drive, obnovení nedávno smazaných fotografií, vylepšení notifikační lišty, telefonování přes WiFi či v neposlední řadě sdílená alba v galerii.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

8 komentářů

 1. Martin Alexandr

  Ja bych spis ocenil opravu Safari a DLNA, po posledním update nelze z YouTube přehrávat na xbox one, předtim to šlo, a Safari se na par minut sekne kdyz oteviram stránku. Hrozný.

 2. Martin Alexandr

  Oprava na par sekund. Ne minut :-)

 3. ak niekto vyskusa, ze postup realne funguje, tak ho skusim

 4. Dělat takové experimenty třeba se „šestkou“, to už chce koule, to je jako se polít bezínem a škrtat sirky :D

  • Wrajt (neregistrovaný)

   Proč by to mělo chtít koule? Já osobně mám „šest plus“ a pokud se něco podělá a telefon skončí v boot loopu, stačí jen udělat udělat restore přes DFU a jede se dál, párkrát se mi to již stalo.

 5. Maca (neregistrovaný)

  No pokud to bude delat nekdo podle navodu tady, tak to opravdu chce koule :D Mozna by se autor clanku mel naucit cist.

  Nesmi se davat Obnovit, ale musi se dat Update. Pri obnove se totiz telefon chce aktivovat a zjisti, ze nepatri pod developer ucet. Pak se musi delat downgrade. Nahrani vyvojarskych verzi pres update takhle funguje od zacatku vydavani vyvojarskych verzi iOS a restart zarizeni nicemu nevadi.

  Odkazovane soubory ipsw samozrejme nejsou nijak upravene, jsou to stejne soubory jake dava Apple k dispozici vyvojarum.

  Krome toho vsechny funkce v clanku popsane jako novinky iOS 8.3 uz jsou soucasti iOS 8.2 a starsich.

 6. …jinak docela vtipne jsou release notes ;-)

 7. hello dude its very happy to share my doubts with you i think its valuable time to chat with you don’t irritate me please suggest me

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).