TOPlist

Na Twitter můžete psát příspěvky s až 10 tisíci znaky. Bez předplatného to ale nepůjde

Aplikace Twitter na chytrém telefonu
  • Limit maximálního počtu znaků opět narostl
  • Stalo se tak ani ne dva měsíce poté, co padl původní limit 280 znaků
  • Bez předplatného Twitter Blue si ale nechte zajít chuť

Po převzetí Elonem Muskem se Twitter začal v mnoha ohledech radikálně měnit. S předplatným Twitter Blue také padl dlouholetý limit pro maximální počet znaků, který může obsahovat jeden tweet. Tím sice platforma do značné míry popřela svou DNA, avšak pro některé uživatele byl limit 280 znaků značně omezující. Pokud se někomu zdál limit 4 tisíce znaků jako příliš krátký, bude si z nového rozhodnutí Muska skákat radostí.

Maximální limit totiž narostl na rovných 10 tisíc znaků a k tomu navíc přibylo jednoduché formátování v podobě tučného textu a kurzívy. Z předplatného Twitter Blue, pro které je nový limit dostupný, se tak více stává klasická blogovací platforma, která má za cíl konkurovat síti Substack. Ostatně ani sám Musk se příliš netají, že by chtěl této službě výrazně zatopit. Jestli se to miliardáři podaří, je prozatím velká otázka.Elon Musk smutny sad crying MidjourneyNepřehlédněte

„Za peníze? Ani omylem!“ Celebrity odmítají platit za modrou fajfku na Twitteru

Od doby, kdy Elon Musk koupil Twitter, zažívá dříve velmi populární sociální síť jednu kontroverzi za druhou. Spousta uživatelů migrovala na konkurenční platformu Mastodon, nicméně většina stále zůstává a hlasitě kritizuje Muskovy mnohdy impulzivní a nepromyšlené kroky, které nabourávají původní myšlenku Twitteru. Prozatím to však nevypadá. že by výstřední miliardář hodlal změnit svůj přístup k řízení své sociální sítě.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku