Na Steam Decku budete mít co hrát, odzkoušených je přes 100 titulů

steam deck valve

Ačkoli odklad herního zařízení Steam Deck od Valve v loňském roce asi nikoho nepotěšil, neznamená to, že by firma z amerického státu Washington seděla s rukama v klíně. Mezi hlavní obavu hráčů patří především kompatibilita s bohatou knihovnou Steamu – ne všechny hry si totiž musejí rozumět jak s operačním systémem postaveným na Linuxu, tak s ovládáním skrze joysticky a dotykové plošky.

Steam Deck 7
Valve vyzkoušelo pro chystaný handheld Steam Deck přes 100 titulů

Valve nicméně přislíbilo postupné testování her v rámci jeho více než 50tisícové knihovny. Aktuálně má podle všeho otestováno 106 her, přičemž 60 z nich je se Steam Deckem maximálně kompatibilní, a to jak po stránce podpory ovládání, tak z hlediska optimalizace pro hardware. S výhradami obstálo 41 titulů, u kterých je potřeba si pro správné fungování trochu pohrát s nastavením. Pět titulů pak Valve označilo jako nepodporované, nicméně čtyři z nich jsou určeny pro virtuální realitu, takže je pochopitelné, že na Steam Decku nefungují.

Mezi podporované tituly patří Death Stranding či Dark Souls 2

Se seznamem odzkoušených her se Valve bohužel nikde nechlubí, nicméně kutilům se podařilo tento seznam získat z databáze SteamDB. Mezi plně podporované tituly patří například Cuphead, Death Standing, Portal 2 či Dark Souls 2 a 3. Datum zahájení prodeje Steam Decku prozatím není známo, nicméně Valve předpokládá, že by se první kusy handheldu mohly k zákazníkům dostat ve druhém kvartálu letošního roku.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku