Domů » Bleskovky » Na serverech Nokie se objevily Windows Phone 7.8 ROM pro řadu Lumia

Na serverech Nokie se objevily Windows Phone 7.8 ROM pro řadu Lumia

Skrze nástroj NaviFirm se předevčírem objevily ke stažení oficiální verze ROM s Windows Phone 7.8 určené pro modely Lumia 610, Lumia 710, Lumia 800 a Lumia 900. V tuto chvíli není jisté, zda se jedná o finální verze systému, nicméně ROM obsahuje všechna vylepšení, která Nokia společně s Microsoftem slíbila. Oficiální cestou by aktualizace na Windows Phone 7.8 měly být dostupné až v průběhu ledna či února příštího roku, pokud se vám tedy nechce čekat a jste trochu zruční, můžete si 7.8 ROM do svých Lumií naflashovat už nyní. Upozorňujeme ale, že tímto postupem přijdete o veškerá data v telefonu a vše provádíte na vlastní nebezpečí. Při neopatrné manipulaci může dojít k poškození telefonu, proto postupujte opatrně.

 

Novinky v 7.8 ROM pro Lumie

– více místa na hlavní obrazovce a 3 velikosti Live Tiles (zajímavé je, že všechny defaultní živé dlaždice v nových ROM využívají standardních velikostí z Windows Phone 7.5, třetí – nejmenší velikost u žádného panelu ve výchozím stavu aktivní není, což je trochu škoda, protože právě tohle je jedna z prvních viditelných změn ve Windows Phone 7.8)
– sdílení multimediálních souborů skrze Bluetooth 

– aplikace Cinemagraph pro vytváření gif animací z běžných fotografií
– nové rozšíření aplikace fotoaparátu (Camera Lens) určené k odstranění nechtěných osob či předmětů z pořízených snímků 
– aktualizované aplikace sdílení a přenosu kontaktů
– aplikace na vytváření vlastních vyzvánění
– nastavení obrázku dne z portálu Bing jako tapetu zámku zařízení
– 20 nových barevných schémat 


Zdroj


Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Subscribe
Upozornit na
guest
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments