Na serverech Nokie se objevily Windows Phone 7.8 ROM pro řadu Lumia

Skrze nástroj NaviFirm se předevčírem objevily ke stažení oficiální verze ROM s Windows Phone 7.8 určené pro modely Lumia 610, Lumia 710, Lumia 800 a Lumia 900. V tuto chvíli není jisté, zda se jedná o finální verze systému, nicméně ROM obsahuje všechna vylepšení, která Nokia společně s Microsoftem slíbila. Oficiální cestou by aktualizace na Windows Phone 7.8 měly být dostupné až v průběhu ledna či února příštího roku, pokud se vám tedy nechce čekat a jste trochu zruční, můžete si 7.8 ROM do svých Lumií naflashovat už nyní. Upozorňujeme ale, že tímto postupem přijdete o veškerá data v telefonu a vše provádíte na vlastní nebezpečí. Při neopatrné manipulaci může dojít k poškození telefonu, proto postupujte opatrně.

 

Novinky v 7.8 ROM pro Lumie

– více místa na hlavní obrazovce a 3 velikosti Live Tiles (zajímavé je, že všechny defaultní živé dlaždice v nových ROM využívají standardních velikostí z Windows Phone 7.5, třetí – nejmenší velikost u žádného panelu ve výchozím stavu aktivní není, což je trochu škoda, protože právě tohle je jedna z prvních viditelných změn ve Windows Phone 7.8)
– sdílení multimediálních souborů skrze Bluetooth 

– aplikace Cinemagraph pro vytváření gif animací z běžných fotografií
– nové rozšíření aplikace fotoaparátu (Camera Lens) určené k odstranění nechtěných osob či předmětů z pořízených snímků 
– aktualizované aplikace sdílení a přenosu kontaktů
– aplikace na vytváření vlastních vyzvánění
– nastavení obrázku dne z portálu Bing jako tapetu zámku zařízení
– 20 nových barevných schémat 


Zdroj


Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku