Domů » Bleskovky » Na pláži ve Francii se vyplavují telefony s Garfieldem. Děje se to už desítky let

Na pláži ve Francii se vyplavují telefony s Garfieldem. Děje se to už desítky let

Od osmdesátých let minulého století si obyvatelé Bretaňského poloostrova ve Francii lámou hlavu nad nevysvětlitelným fenoménem. Tamní moře totiž posledních pětatřicet let pravidelně vyplavuje na břeh oranžové součástky telefonů stylizovaných do podoby populárního kocoura Garfielda. Místní ještě donedávna netušili, proč se kousky velmi specifického zařízení neustále objevují na pobřeží. Po desítkách let trpělivého sbírání to nyní vypadá, že se záhadu konečně podařilo rozlousknout.

Garfield telefon phone

Přepravní kontejner ukrýval oranžový poklad

V izolované mořské jeskyni se totiž našel ztracený přepravní kontejner plný telefonů s Garfieldem. Místní obyvatelé předpokládali, že by součástky mohly pocházet z nějaké zmizelé dodávky zboží, nikdy se jim však nepodařilo nalézt přesvědčivý důkaz. Není divu, jeskyně bývá často zatopená a lze se do ní dostat pouze během odlivu.

Zpět na místo činu

Obnovený zájem o celou záležitost nedávno rozpoutala skupina, která si říká Ar Viltansou. Její vedení použilo telefon s Garfieldem ve své mediální kampani jako symbol znečišťování pláží plastovým odpadem. Díky tomu si případu všiml také místní farmář René Morvan, který údajně na začátku osmdesátých let po silné bouři spatřil na pobřeží jeden z prvních vyplavených telefonů s oranžovou tlustou kočkou.

Naštěstí si stále velmi dobře pamatoval, kde svůj objev před desítkami let učinil a přivedl na místo novináře a členy skupiny Ar Viltansou. Těm se následně podařilo objevit „pokladnici“ plnou oranžových součástek a kabelů uvízlou pod kameny, aniž by se k ní dalo jakýmkoliv způsobem dostat. Garfieldův obličej se tak bude i nadále objevovat na plážích Bretaňského poloostrova.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
kluzo
Uživatel
kluzo

:-D vtipné