Na OnePlus 8 Pro dorazil Android 12. V Česku vyřešil potíže s 5G

OnePlus 8 1

OnePlus 8 Pro nedávno stylově oslavil dva roky od svého uvedení na trh, a to aktualizací na Android 12, přičemž ta dorazila oficiální cestou také do České republiky. Kromě celé řady novinek jak na systémové úrovni, tak v rámci nadstavby OxygenOS (například tři úrovně tmavého režimu, funkce Canvas pro Always-on displej či možnost změnit rozložení galerie), se údajně také zpřístupnila možnost využívat sítě 5. generace, které se na našem území pomalu rozšiřují a jejichž podporou telefon disponuje díky čipsetu Qualcomm Snapdragon 865 5G.

Na dostupnost sítí 5. generace u OnePlus 8 Pro nás upozornil čtenář Miroslav Toman, kterému tímto děkujeme. Podle jeho slov se jeho zařízení před aktualizací na Android 12 nedovedlo připojit k 5G síti operátora O2, ovšem po úspěšném updatu se situace změnila. Jedinou vadou na kráse je dle něj prozatím chybějící podpora VoLTE, která bude snad brzy taktéž zpřístupněna.5G síť připojení rychlostNepřehlédněte

Vše, co potřebujete vědět o 5G: fascinující technologie plná úskalí

Zažili jste podobný problém s 5G u OnePlus 8 Pro, nebo jiného smartphonu podporujícího nejrychlejší mobilní sítě? Dejte nám vědět do komentářů.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku