Domů » Bleskovky » Na ohebný iPhone si počkáme. Apple údajně upřednostní iPady

Na ohebný iPhone si počkáme. Apple údajně upřednostní iPady

Nedávný dotazník investiční skupiny UBS ukázal, že o ohebný iPhone je mezi zákazníky velký zájem. Lidé by za takové zařízení byli ochotní připlatit. „Za ohebný telefon si zákazníci chtějí připlatit. Mezi příznivci Applu registrujeme zvýšený zájem o tyto typy zařízení,“ uvedli zástupci UBS.

Ohebným zařízením však bude prorážet cestu na trh spíše konkurenční Samsung, přesto Apple na ohebné technologii usilovně pracuje. Na první výsledky v podobě ohebného iPhonu si však budeme muset počkat do roku 2020 či 2021. Podle nejnovějších zákulisních informací to navíc vypadá, že technologický gigant z Cupertina nejdříve vsadí na ohebný iPad. Podle zástupců UBS by měl dostat přednost před skládacím telefonem.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Menty
Uživatel
Menty

Není to článek X let starý? :) Že Apple upřednostní ohebné iPady, to už víme, ale ohebný iPhone byl přecejen dříve :)

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Jak je to staré pořekadlo? It’s not a bug, it’s feature!
Ohýbání podporuje Apple již roky, jen s narovnáváním zpět má nějaké trable.

cosworth
Uživatel
cosworth

jak v reklame na kofolu. „kdyz pockas tak uvidis i ohebnyho epla. ne ne nemusim ja uz ho vidim“

lukass71
Uživatel
lukass71

Inteligence na urovni houpaciho kone, predpokladam, ze i tu telku ti nekdo musel zapnout vid?

bob
Anonym
bob

no a co epl nenavidim protoze je drahy a v diskuzich to muzu dat na jevo a hodne lidi semnou souhlasi

JP23
Uživatel
JP23

Seems legit – 99% takových výlevů frustrace je kvůli ceně. Strašně ho chceš, ale nemáš na něj, takže je nenávidíš. Inspiruj se u Uniho .-)

Mag.net
Uživatel
Mag.net

Já apple nemám rád, protože vidím, co za kre*ény udělal s některýma lidma.

Ondrys
Anonym
Ondrys

To ano, je to tu videt na Lukass71, JP23, Unim (ten co ho nestihnu ani vlastnil , ale vymeteno v mozku ma solidne) a dalsi.

Ondrys
Anonym
Ondrys

Samozrejme je cena vysoka a ne kazdy si muze telefon od Apple dovolit, vcetne me. Nestydim se za to.

Mára
Anonym
Mára

iPhone dnes není nic drahého, jsou dražší telefony než Apple a logicky také lepší jak na hw, tak sw úrovni. Takže argumenty s cenou jsou tak liché a nesmyslné.

Franta
Anonym
Franta

Mára
To že je něco ještě dražší, neznamená přeci že to původní drahé není.
Dej se chlape trochu po ránu dohromady, takhle by to nešlo!

MrViki
Uživatel
MrViki

Psycholog by řekl, že lidi nenávidějící Apple kvůli ceně hlavně nenávidí sebe, kvůli své neschopnosti vydělat peníze. Frustrace z toho přímo cáká. Sorry jako.

uni
Uživatel
uni

Já (neregistrovaný): Tjn a ještě u toho stihnout urážet ostatní, jsou tady někteří opravdu borci…

Ondrys
Anonym
Ondrys

A teď si vem, když někdo a kdekdo na jablečné produkty má a na pohodu vydělá a nekoupí si je, protože je to příliš průměrné v lesčem podprůměrné zařízení a existují o parník lepší zařízení ve stejné cenové kategorii . To je pak frustrace pro jablečňáky. :-D

MrViki
Uživatel
MrViki

Ondrys: Tak to by mě zajímal ten konkrétní případ. Který výrobek to je?

JP23
Uživatel
JP23

@Ondrys: To je v mé sociální bublině něco těžce představitelného. Potkávám se jak soukromě, tak pracovně s lidma, kteří mají povětšinou vysokoškolské vzdělání, je jim zhruba 35-40 a vydělávají minimálně dvojnásobek průměrné mzdy. Z hlediska mobilních technologií se dělí na dva tábory – buďto je smartphony absolutně nezajímají a mají iPhone, anebo je zajímají a mají taky iPhone. iPhone mají proto, že je spolehlivý, funguje jak má a v minulosti měli s Androidem špatné zkušenosti. Mají rodiny, děti a hrát si po večerech s telefonem, nastavovat cosi tak, aby to fungovalo je to poslední, co by chtěli dělat nebo na… Číst vice »

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

Nenavidet nejakou znacku jen kvuli cene jejich vyrobku je spis na konzultaci s psychologem, protoze to neni normalni.

lukass71
Uživatel
lukass71

PetrCBR: Nemuzu vic souhlasit. Jako ono nenavidet jakoukoliv znacku kvuli sve osobni preferenci mi prijde hodne off, ale tak to je ta mistni parta tady no :/

uni
Uživatel
uni

PetrCBR: Tak nějak. Dá se pochopit např. Samsung za (opakovanou) korupci vlády, Huawei za ignorování mezinárodního rozhodnutí, atd., ale kvůli ceně produktu/služby?

Menty
Uživatel
Menty

uni: Jj, stejně jako Apple za naprosté ignorování problémů svých zařízení (ohýbání), případně uvedení na trh zařízení, o kterém dopředu věděli, že bude mít problémy (iPhone 6). Ale ano, to je zdejší parta :)

uni
Uživatel
uni

Menty: Co to meleš? Ohnuté iPhone vyměňovali, během několika týdnů změnili výrobní proces. Doporučuji nastudovat, co znamená výraz „ignorovat“. Takhle jsi za blba.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

@uni
Pouze v rámci záruky a neřešili odlepování základní desky, dotykové vrstvy apod. vlivem ohýbání.
Ani změna výrobního pro…. :-D pro … cesu :-D tzv. přidání hliníkové výztuže nepomohla pro všechny případy.
Změna výrobního procesu :D

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

iP4?

Menty
Uživatel
Menty

uni: A jéje, opět pan neználek. Ani ohledně této problematiky nic nevíš jo? Stačilo prostě napsat: „Samsung a Huawei prostě můžeme nenávidět za všechno, Apple ale musíme vždy milovat“ :) Diskuze u konce.

uni
Uživatel
uni

Menty: Tak rozhodně, nevidět rozdíl mezi korupcí na nejvyšší úrovni a odlepené základní desky…. to fakt ukončí diskusi:DDD

JP23
Uživatel
JP23

@Menty: Bohužel je to přesně naopak – fanatici s Google Android v kapse nenechají na Applu niť suchou, ačkoliv by jim to mohlo být vlastně u p*dele, když si ty věci nekoupí a nevlastní je. Přesto chodí do diskusí, komentují a kritizují každý prd, často věci, které nutně nemůžou vůbec znát, jenom o nich četli a z nedostatku kritického myšlení si nejsou schopni udělat objektivní obrázek o pravém stavu věci. Proč to teda dělají, jakou mají motivaci? Jelikož je tohle vlákno o bobově coming outu – motivací je přesně tahle frustrace. Štve vás, že jsou ty věci drahé, že abyste… Číst vice »

Menty
Uživatel
Menty

uni: Tak téma snad byl vztah zákazníka a výrobce a z toho pramenící nenávist. Ano, to, že něco drahé, to je sice povrchní, ale je to téma. Korupce mě jako zákazníka, který potenciálně využívá Samsung produkt, absolutně nezajímá (pokud Samsung poskytuje služby kvalitní a dobré, což se děje). To, že Apple prodá šmejd, který ani není schopen reklamovat, protože arogantně dělá, že se nic neděje, to mě teda jako zákazníka sakra zajímá a je to určitě důvod k nenávisti. Nicméně ty nejsi ani zákazník Samsungu, ani Huawei ani Apple, tudíž tuto diskuzi nebudeme dále rozvíjet :) Až bude řeč o… Číst vice »

MrViki
Uživatel
MrViki

JP23: poslední dobou hlavně dost IT lidí „tlačí“ do firem Iphone kvůli bezpečnosti, soukromí. To je silná stránka Apple toto. Jsou firmy, kde citlivá data nesmí jinam než na výrobky Apple. Cokoliv s Androidem nesmí mít přístup k citlivým datům firmy.

JP23
Uživatel
JP23

Přesně tak. Vím o tom a jsem často u diskusí, kdy se o nasazování Apple zařízení rozhoduje. Naposledy se jeden z mych zákazníků rozhodl nakoupit pro jednu z divizí 40 tisíc iPadu Pro. A právě bezpečnost, kontrola a správa Apple zařízení ve firemním sektoru je to, co většinou rozhodne. Byl jsem fakt překvapený jak detailně se rozebíraly výhody, nový BYOD user enrollment v iOS 13/iPadOS a další novinky, které nasazení Apple produktů v enterprise prostředí zjednodušují.

Před 10+ lety byla toto výhradně MS doména, ale v posledních 3-5 letech dochází k poměrně zásadní změně.

MrViki
Uživatel
MrViki

Tak dnes i IBM kupuje statisíce nejen telefonů a ipadů, ale i Mac stolní počítače, což je na pováženou. Argument: bezpečnost, spolehlivost, nízká cena (dlouhá životnost, nízké náklady na údržbu a minimum problémů).

JP23
Uživatel
JP23

Pokud se nepletu tak Apple uzavřel s IBM smlouvu o spolupráci..