Sledujte nás na YouTube

Na Microsoft Edge míří spousta doplňků: Naučí se překládat weby či blokovat reklamy

Výroční aktualizace Windows 10, která přijde letos v létě, se bude z velké části týkat i internetového prohlížeče Microsoft Edge. Jeho tvůrci na konferenci Build odhalili, čím se budou v následujících měsících zabývat, a kromě toho byla představena další řada doplňků, s nimiž si prohlížeč od Microsoftu poradí.

edgeroadmap

Na „jízdním řádu“ prohlížeče Edge se nacházejí funkce jako

 • zprovoznění obchodu s doplňky
 • blokování reklam (skrze doplněk)
 • integrace překladače Bing (skrze doplněk)
 • vrácení okna s dotazem, kam se má uložit aktuálně stahovaný soubor
 • dotyková gesta pro „vpřed a zpět“
 • zobrazení krátké historie při klepnutí pravým tlačítkem myši na tlačítko zpět
 • jednodušší správa oblíbených položek
 • reportování problémů se stabilitou aplikace či při nesprávném vykreslení stránky

Všechny tyto novinky jsou označeny jako příchozí v následující verzi, která bude patrně součástí letního updatu. K těmto funkcím se pochopitelně dříve dostanou Insideři.

edge

Ti již mohou instalovat do prohlížeče Edge doplňky, kterých je však prozatím jako šafránu. Brzy by se však jejich počet mohl rozšířit, přijít mají rozšíření služeb Pinterest, Adblock, Adblock Plus, LastPass, Amazon Assistant, Evernote, OneNote apod.

edgeaddons

Doplňky pro Microsoft Edge lze jednoduše převádět z doplňků pro prohlížeč Google Chrome, dá se tak očekávat, že při vypuštění letního updatu Windows 10 jich bude ve Windows Store víc než dost.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. Velda (neregistrovaný)

  Nešla by ta první fotka ještě v nižším rozlišení? Na této mám dojem, že se to ještě dá přečíst. :-)

 2. proto mám google chrome, protože to má odpich. Edge to je pomalé-co se týká organizace. Musejí skrátka přidat.

 3. jirka (neregistrovaný)

  Navmem mobilu po aktualizaci na win 10…v prohlížeči edge absolutně nejdou spustit videa na i.dnes..stránky padají sami od sebe proste zlatý Explorer…

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *