Domů » Bleskovky » Na iPad míří další populární karetní hra, tentokrát ze světa Pokémonů

Na iPad míří další populární karetní hra, tentokrát ze světa Pokémonů

Pokud pamatujete z dětství na karetní hru Pokémon, budete moci zavzpomínat ještě silněji, jelikož se chystá její verze pro iPad. Hra se ukázala na World Championship v hlaním městě Spojených států a server Polygon potvrdil, že se nejedná nejedná o podvrh, ale o opravdovou hru, která by měla být vydána do konce letošního roku. Podle prvního pohledu se jedná o port verze, která je již dostupná pro počítače s Windows a Mac OS. Pokud hra zůstane stejná, bude v základu zdarma s možností importovat fyzické karty do digitálních balíčků.  

 
Pokemon card trading game pro iPad

Můžeme říci, že podobně jako Magic Online reagují tvůrci pokémonů na hru Hearthstone od velmi oblíbené herní společnosti Blizzard, který přenesl do mobilního věku karetní hru ze světa Warcraftu. Tato hra se těší obří popularitě a je to vidět na turnajích o desítky tisíc dolarů po celém světě a desetitisíce lidí sledující streamy na službě Twitch. Karetní hry teď zažívají malou renesanci, jelikož mobilní zařízení umožňují je hrát kdykoliv a jednoduché dotykové ovládání je pro ně na rozdíl od jiných herních formátů naprosto ideální. Řada hráčů říká, že hraní těchto her na iPadu velmi připomíná turnaje v karetních hrách a soupeři s iPadem stále mohou hrát u jednoho stolu.  

 
Takto vypadá Hearthstone od Blizzardu pro iPad

David Podzimek

5 komentářů

  1. Nepochopil jsem tu poznámku o Magic Online. Jednak je tato hra POUZE na PC, ale hlavně na nic nereaguje (a už vůbec ne Hearthstone), protože Magic Online funguje už více než 10 let.

    Magic Online je prostě papírová hra Magic na PC se všemi pro a proti a s HS nemá mnoho společného.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).