Domů » Bleskovky » Muzeum voskových figurín v Praze má novou mobilní aplikaci. Co všechno umí?

Muzeum voskových figurín v Praze má novou mobilní aplikaci. Co všechno umí?

Muzeum voskových figurín Grévin Praha dnes představilo pilotní fázi mobilní aplikace, která přinese návštěvníkům nový rozměr zážitku z prohlídky a ještě více zábavy. Aplikace využívá technologie iBeacon, díky které voskové osobnosti doslova ožívají, vypráví své příběhy a odhalují svá tajemství. Na cestě muzejními světy provede návštěvníky s novou aplikací virtuální průvodce Bertie, maskot muzea, kterého pro pražský Grévin namluvil herec a hudebník Jan Maxián. Umělec je i kmotrem samotné aplikace.

grevin

Jde o první aplikaci v České republice využívající technologii iBeacon v zábavním průmyslu, která díky mikrolokaci s podporou Bluetooth 4.0 LE návštěvníkům automaticky zobrazí relevantní obsah na displeji jejich mobilního zařízení. Informace se objevují podle toho, v jaké místnosti muzea či u jaké voskové sochy se zrovna nachází.

Grévin Praha
Cena: zdarma
‎Grévin Prague
Cena: zdarma

V celém muzeu je instalováno více než 100 majáků. Aplikace je k dispozici pro uživatele operačních systému iOS a Android ve čtyřech jazykových mutacích: češtině, angličtině, němčině a francouzštině.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).