Domů » Bleskovky » Muž přišel na letiště s iPhonem v krytu ve tvaru pistole. Legrace, nebo hloupost?

Muž přišel na letiště s iPhonem v krytu ve tvaru pistole. Legrace, nebo hloupost?

V současné době je napětí na celém světě více než dost. Na letištích se od září 2001 výrazně zpřísnila bezpečnostní opatření, neboť tam je napětí patrnější než kdekoliv jinde. Dostávat bezpečnostní složky do složitých situací právě na letišti je tedy na pováženou, především proto, že vtípek se nemusí vyvinout tak, jak vtipálek čekal. To naštěstí nebyl tento případ.

iphone_gun

Na londýnské letiště Stansted si totiž muž přinesl svůj iPhone v krytu ve tvaru pistole. Ze zadní kapsy mu koukala pouze rukojeť, čehož si samozřejmě všimla ostraha na letišti. Prozatím není jasné, zda vtipálek skončil ve vazbě, či dostane pouze pokutu. Policie se k dalšímu postupu nevyjádřila, pouze na svůj twitterový účet nahrála fotografii zadní kapsy s krytem a popiskem, že „policista musí učinit rozhodnutí ve zlomku vteřiny,“ neboť si nemůže být jistý, zda se nejedná o skutečnou zbraň.

Policie dále na svém Twitterovém účtu uvedla, že podobné srandičky výrazně snižují šanci, že cestující stihne své letadlo. Ačkoliv se může zdát, že se jedná o dobrý vtip, důsledky mohou být dalekosáhlé – od střelby na letišti a ohrožení ostatních cestujících, až po zbytečné vyvolání zmatku při zásahu policie, při kterém vyjde najevo, že se jedná o pouhou imitaci zbraně.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments