Cena:

Musk představil humanoidního robota. Tesla Bot chce vzít domácnosti útokem

tesla bot

Ačkoli autoři sci-fi filmů a literatury předvídali, že někdy touto dobou už mezi námi budou pobíhat roboti podobní člověku, prozatím se tak nestalo. Elon Musk to pravděpodobně už nemohl vydržet, a proto se rozhodl vzít věci do vlastních rukou – na konferenci týkající se umělé inteligence oznámil, že jeho firma na elektromobily Tesla začne s produkcí robotů.

tesla bot
Tesla Bot

Robot pod jednoduchým názvem Tesla Bot bude svou konstrukcí připomínat člověka, na výšku bude měřit 172 centimetrů a jeho váha bude 57 kilogramů, přičemž nízké hmotnosti pomohou lehké slitiny. Maximální rychlost Bota má být 8 km/h a unese nejvíce 20 kilogramů.

tesla bot 3 1630x1087 1
Tesla Bot

Místo obličeje dostane Bot displej pro zobrazení důležitých informací. Podle Muska by měl být přátelský, nicméně pro jistotu bude konstruován tak, aby se nemohl pohybovat příliš rychle a nebylo obtížné ho přemoci.

Elon Musk REVEALS Tesla Bot (full presentation)

Tesla Bot by měl disponovat vlastní umělou inteligencí, která bude vycházet z autopilota, kterého aktuálně používají elektromobily Tesla. Jeho primárním určením bude pomoc lidem s vykonáváním nebezpečné či opakující se práce. Tesla Bot tak za vás může například dojít na nákup.

Tesla Bot má spatřit světlo světa už příští rok

Ačkoli Elon Musk použil ve své prezentaci pouze obrázek robota, Tesla má podle všeho velmi jasnou představu, jak její Bot bude vypadat. Musk tvrdí, že první prototypy budou hotové už příští rok.

tesla bot 4
Tesla Bot

I když nás robotická budoucnost pochopitelně zajímá, neradi bychom viděli podobný scénář jako ve filmu Já, robot. Na druhou stranu, pokud Elon Musk bude vyrábět roboty stejným tempem jako své elektromobily, v dohledné době se robotické apokalypsy obávat nemusíme.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.