Domů » Články » Moves: Váš osobní monitor aktivity (tip na aplikaci)

Moves: Váš osobní monitor aktivity (tip na aplikaci)

Aplikace pro sledování pohybové aktivity teď frčí. Jednou z těch, která by ve vašem smartphonu neměla chybět, je jednoznačně Moves. Nabízí přehledný design a baterii vám hned nevybije.

Pokud chcete vědět, kolik jste za den udělali kroků, jak dlouho jste jeli na kole, nebo třeba kde jste vůbec byli, je jednoduchá aplikace Moves přesně to pravé. Podobných krokoměrů je na Google Play nebo App Store opravdu hodně, Moves ovšem sází na čistý vzhled, jednoduchost a hlavně funkčnost. Při prvním spuštění vás přivítá pouze zelený kruh, který zobrazuje počet kroků, čas a vzdálenost, kterou jste ušli pěšky. Barvy kruhů jsou rozděleny podle činností (zelená = chození, růžová = běh, modrá = cyklistika). Aplikace zaznamenává pro každou činnost stejné údaje, tj. vzdálenost, čas a počet kroků. 

 
Hlavní obrazovka s informacemi o tom, jak se hýbete a přehledný výpis vaší cesty

Když aplikace nasbírá nějaká data, prezentuje je ve formě sofistikované „časové osy“. Na té se lze podívat právě na místa, která jste v daný den navštívili. Při „tapnutí“ na umístění se otevře mapa, která  čerpá informace ze sociální sítě Foursquare a lze si zde nastavit například domov, práci, školu a další, často navštěvovaná místa. V mapě si také lze všimnout vašich vyznačených tras, které jsou rozlišeny opět podle aktivity (zelený, růžová, modrá). 

 
Místa ve vašem okolí a zobrazení vaší cesty na mapě

V levé horní části aplikace je možnost filtrovat aktivity podle dnů, a na druhé straně nesmí chybět volba sdílení na sociální sítě. Menu aplikace je velice strohé, obsahuje jen položku „Connected apps“, kde je seznam podobných aplikací, které monitorují váši denní aktivitu. Dále zde máme „Settings“, neboli Nastavení, kde lze přepnout na metrický systém, nastavit notifikace, nebo si vytvořit účet pro zálohování dat.


Rychlé nastavení aplikace

Aplikace je celkem šetrná k baterce. V den aktivního testování jsem po Praze chodil pěšky, jezdil autem a k večeru jsem si ještě vyrazil zaběhat. Celková zátěž na baterii po jednom dnu používání byla 16 %. Moves samozřejmě běží na pozadí a nijak vás neruší. Velice mě překvapila přesnost měření. Tento inteligentní krokoměr přesně věděl, kdy jsem šel pěšky, nastoupil do auta, nebo kdy jsem běžel. Na běhání používám aplikaci Nike+ a výsledek obou aplikací byl prakticky totožný. Aplikaci bych jen vytknul absenci jakéhokoli widgetu (samozřejmě ve verzi pro Android). Pokud vás tedy zajímá, kolik kroků jste udělali, jak dlouho jste běželi, nebo kolik jste ujeli na kole, aplikaci vám mohu jen doporučit.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Verze pro Android je na Google Play dostupná zdarma, majitelé zařízení se systémem iOS si budou muset připravit 2,69 EUR, tedy zhruba 74 Kč.

Marek Smékal

7 komentářů

 1. renoar (neregistrovaný)

  Schválně to vyzkouším. Velice by mě zajímalo, jak to pozná, kdy jdu, kdy běžím, nebo jedu v autě popř. na kole, když mám mobil v náprsní kapse. Ale možná by to mohlo dobře sloužit aspon jako historie míst kde jsem se během dne nacházel. Uvidime jak moc si to užere s baterie.

  • mikiqex (neregistrovaný)

   Používám Moves, už asi rok, přesně takhle – na sledávání sám sebe (kde jsem byl a jak dlouho, třeba na výkazy práce u zákazníka) a Walk-Transport to pozná fakt dobře. Bez ohledu, jestli je telefon v kapse kalhot, náprsní kapse bundy či v batohu.

  • Stick (neregistrovaný)

   Pozna to jednoduše, když jdeš tak dělaš určitý pohyb určitou rychlostí tudiž pozna že chodíš, MHD je jednoduchý, pohybuješ se velkou rychlostí a při tom stojíš, na kole jedeš rychle ale nohy se hýbou v intervalu pomalé chůze tudiž pozna že jedeš na kole.

 2. martin (neregistrovaný)

  Také používám už delší dobu a maximální spokojenost.Výjimečně se na nějakém úseku může splést, ale lze to jednoduše editovat. Aplikaci bych vytknul chybějící statistiku.

 3. Ja to zkousel a brutalne to zere baterku. I v battery saving nastaveni. Pro me nepouzitelne.

 4. Stick (neregistrovaný)

  Používal jsem to na HTC One X 3 měsíce a bylo to super, vzalo si to asi 12% baterie v průměru od 7 do 18h. Ale potom jsem to stahnul na Nexus 5 a bralo si to 35-40% a to už jsem často nedojel ani domu a už jsem měl po baterce, a to při tom One X byl teda podprůměr co do výdrže. Netuším čím to je, N5 ma přeci uspornější komponenty než nenažrana Tegra3, tak jedině bude problem v Aplikaci. Bez ní nemam s výdrží problem, v 9 večer už One X pípal 9% baterie zatím co na N5 mám tak 30-35%

 5. Blackwhit (neregistrovaný)

  Po instalaci loni na podzim se mi stavalo, ze jsem prichazel o signal cas od casu. Nemate nekdo podobnou zkusennost? Iphone 5s

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).