Domů » Bleskovky » Motorola One Action: levnější sourozenec One Vision dostane plastové tělo a trojitou kameru

Motorola One Action: levnější sourozenec One Vision dostane plastové tělo a trojitou kameru

Čínské Lenovo chystá další smartphone z řady Motorola One, jejichž hlavním benefitem je především použití čistého a pravidelně aktualizovaného Androidu z programu Android One. Připravovaná novinka ponese název Motorola One Action a bude se jednat o dvojče nedávno představeného modelu One Vision s několika úpravami.

Plastové tělo a tři fotoaparáty

Motorola One Action má být levnější než One Vision, což s sebou ponese několik kompromisů. Tím hlavním má být výměna skleněných zad za plastová, což by se mohlo odrazit na vyšší odolnosti vůči pádu. Telefon také dostane zcela novou konfiguraci fotoaparátů, dočkáme se řešení se třemi čočkami, přičemž hlavní snímač bude mít rozlišení 12,6 Mpx a doprovodí jej hloubková a širokoúhlá kamera s úhlem záběru 117°. 12,6 megapixelů bude mít i seflie kamera umístěná do otvoru v levém horním rohu displeje.

motorola one action

Kromě hlavního fotoaparátu se design Motoroly One Action od modelu Vision lišit nebude, podobná má být i vnitřní hardwarová výbava založená na čipsetu Samsung Exynos 9609. Telefon prý bude nabízen v třech paměťových variantách – 3/32, 4/64 a 4/128 GB, akumulátor si ponechá kapacitu 3 500 mAh. Plastová záda, v jejichž středu najdeme logo výrobce se zabudovanou čtečku otisků prstů, mají být k dispozici v modré, bílé a zlaté barvě. Datum odhalení, cena a dostupnost telefonu jsou v tuto chvíli neznámé veličiny.

 

Hardwarové parametry Motorola One Action
Systém: Android 9.0
Rozměry: 160 x 71,2 x 9,2 mm, Hmotnost: 181 gramů
Čipset: Exynos 9609, octa-core, 2,2 GHz
RAM: 4 GB, Interní paměť: 128 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,3", Full HD+, 1080 x 2520 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 12 Mpx, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3500 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).