Domů » Bleskovky » Moto G6, G6 Plus a G6 Play odkrývají svoji výbavu

Moto G6, G6 Plus a G6 Play odkrývají svoji výbavu

Společnost Lenovo letos představí rovnou tři smartphony oblíbené řady střední třídy Moto G. Všechny tří modely dostanou moderní design s displejem o poměru stran 18:9, lišit se však budou velikostí a výbavou.

Moto G6

Základní model Moto G6 má dostat 5,7″ displej s FullHD+ (1 080 × 2 160 px) rozlišením a čipset Qualcomm Snapdragon 450 opírající se o 3 nebo 4 GB RAM. V závislosti na kapacitě vnitřní paměti bude nabízeno i vnitřní úložiště – 32 nebo 64 GB.

O pořizování fotografií se má starat duální fotoaparát tvořený kombinací čipů s rozlišením 12 a 5 Mpx, kamera na čelní straně bude disponovat rozlišením 16 Mpx. Kromě něj se má na čelní straně nacházet ještě čtečka otisků prstů pod displejem. O výdrž se má postarat akumulátor s kapacitou 3 000 mAh. Cena Moto G6 bude údajně stanovena na 15 tisíc rupií, tedy asi 4 800 korun bez DPH.

Moto G6 Plus

Moto G6 Plus má dostat stejný design, ale větší 5,93″ displej se stejným rozlišením a silnější čipset Qualcomm Snapdragon 635. Větší má být i kapacita akumulátoru 3 250 mAh. Konfigurace fotoaparátů má zůstat stejná, pozice čtečky otisků prstů také. Kvůli většímu displeji však naroste cena, údajně na 17 tisíc rupií, tedy asi 5 400 korun bez DPH.

Moto G6 Play

Posledním modelem v řadě má být model Moto G6 Play, který oslní zejména vysokou výdrží, kterou zajistí jak masivní 4 000mAh baterie, tak úspornější 5,7″ displej s HD+ (720 × 1 440 px) rozlišením. Čtečka otisků prstů má být integrována do kruhového loga Moto na zádech, nad kterým se má nacházet kruhový fotomodul s jednočočkovým fotoaparátem a LED bleskem. Telefon má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 430, a jeho cena se má být stanovena na 12 tisíc rupií (asi 3 800 korun bez DPH).

K premiéře řady Moto G6 by mohlo dojít už za dva týdny na veletrhu MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Myslím, že ty telefony bude představovat Motorola. Taky nenapíšete, že Volkswagen představí novou Octavii… :D :D :D

  • Motorola telefony nevyrábí. Už od dob, kdy to prodali Google, budíček ????

  • Ty si dej budíček. Protože Motorola se rozdělila kdysi na dvě spolešnosti Motorola Inc. (síťová infrastruktura) a Motorola Mobility (mobilní telefony). Druhou jmenovanou koupil Google a následně prodal Lenovu. Takže Motorola je normální dceřinná společnost Lenova, ktrerá vyrábí telefony.

  • Napsal jsem to blbě. Motorola, Inc. se rozdělila na dvě společnosti. Motorola Solutions a Motorola Mobility. A Lenovo nechává Motorole hodně volnou ruku a do vývoje a výroby telefonů nezasahuje a vše je tedy v plné režii Motoroly.

 2. Čtečka v předu, ajaj…????

 3. Zase relativně velké rámečky…A skoro 6″ To jako vážně? To bude placka…
  Je smutné že moje letitá Motorola X2 má menší rámečky než Moto G5 a je celkově menší i přes větší display.

 4. Jako vážně chceš porovnávat X vs G? Kolik to X stálo co?

  • Jasně že můžu porovnat starou vlajkovou loď s budoucí/dnešní střední třídou.Tomu se říká pokrok.
   Přece neznamená to že Gčka nejsou highend že budou mít široké rámečky,faktem je že alespoň vypadají o něco lépe než současná řada G5

   Otázka je zda Lenovo konečně vrátí do (nejen) řady G magnetický kompas.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).