Moto G Stylus v nové generaci: obětujete podporu 5G kvůli integrovanému peru?

moto g stylus

Značka Motorola představila novou generaci smartphonu Moto G Stylus. Ten se oproti minulé generaci dočkal vylepšení na všech frontách a mohl by se stát zajímavou alternativou pro ty, kdo chtějí mít v těle telefonu zabudované dotykové pero, ale smartphony od Samsungu jsou pro ně příliš drahé. Úplně bez kompromisů to ale nebude.

Moto G Stylus 2022: když chcete stylus za málo peněz

Představenou novinku si s loňským modelem rozhodně nespletete; telefon má zaoblenější fotomodul s většími čočkami a selfie kamerka se přesunula z levého horního rohu displeje doprostřed. Zobrazovač má stále úhlopříčku 6,8“, ale jedná se o kvalitnější displej s vyšší obnovovací frekvencí 90 Hz. Stále se však jedná o LCD panel s rozlišením Full HD+ na poměru stran 20:9.

Moto G Stylus 2022 7

Dotyková plocha displeje nereaguje pouze na prsty, ale také na hrot stylusu, který má svoji šachtu vlevo dole. Pero nebude mít tolik funkcí jako v případě telefonů Samsungu, na zaznamenávání náčrtků a ručně psaných poznámek však postačí.

Selfie kamerka se pyšní rozlišením 16 megapixelů, sestava fotoaparátů na zadní straně je tvořena hlavní 50Mpx kamerou, 8Mpx širokoúhlým/makro snímačem a 2Mpx hloubkovou kamerou. Čtečka otisků prstů není překvapivě umístěna do kruhového loga výrobce, ale na boční stranu do zamykacího tlačítka.

Obětujete podporu 5G?

Mozkem Moto G Stylus 2022 se stal čipset MediaTek Helio G88. Jedná se o levnější čipset, který trpí jedním zásadním nedostatkem – nemá v sobě integrovaný 5G modem. S tímto telefonem se tak k nejmodernějším mobilním sítím nepřipojíte. Procesoru je k ruce 6 GB RAM, úložiště má kapacitu 128 GB s možností dodatečného rozšíření paměťovou kartou. Akumulátor v těle má kapacitu 5000 mAh, s nímž výrobce slibuje až dvoudenní výdrž. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou My UX.

Cena a dostupnost

Nová generace Moto G Stylus půjde do prodeje nejprve v USA, a to od 17. února. Telefon bude k mání v modré a růžové barvě, varianta 6/128 GB přijde na 299 USD (asi 6 400 korun bez DPH). O dostupnosti na českém trhu zatím nemáme žádné informace.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku