Domů » Bleskovky » Monitory LG UltraFine 5K si nerozumí s Wi-Fi routery. Apple situaci zatím nekomentoval

Monitory LG UltraFine 5K si nerozumí s Wi-Fi routery. Apple situaci zatím nekomentoval

Monitor Thunderbolt se u Applu netěšil v posledních letech takové oblibě, jak si společnost představovala, proto se jej rozhodla před více jak půl rokem stáhnout z prodeje. Místo svého řešení pak začala nabízet monitory od konkurenčního LG, konkrétně modely UltraFine ve 4K a 5K variantě. 5K model si však podle posledních zpráv zcela nerozumí s Wi-Fi routery, které se nacházejí v jeho těsné blízkosti. O problému informoval server 9to5Mac.

lg-ultrafine-5k

Nové monitory LG UltraFine, které nabízejí úhlopříčku 27″ a 5K rozlišení, jsou v okolí Wi-Fi routerů velmi nestabilní, až nepoužitelné. Hraniční vzdáleností jsou dva metry. Při nižší vzdálenosti se monitor začíná samovolně odpojovat a zasahovat do chodu samotného počítače.

Celkově jsou recenze na toto nové řešení velmi negativní. Uživatelé si v nich stěžují především na špatný výkon při probouzení monitorů z režimu spánku. LG v případě problémů doporučuje umístit monitor na jiné vzdálenější místo. Jak se zdá, poškozeny jsou pouze 5K modely, 4K varianty s úhlopříčkou 21,5″ nikoli. Zatím se však neví, co za chybou stojí a není také jasno, zda dojde k nějaké nápravě.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

5 komentářů

  1. Redakce: Dobře, Apple nekomenoval. Ale co výrobce, LG? Nebo pojem LG se nevešel do nadpisu?

  2. Proc by mel situaci komentovat Apple, kdyz monitory dela pod svou znackou LG a Apple je jen prodava u sebe ve shopu?

    • A kdyz uz berete info o problemu, mohli byste jakoze prebrat i info ze LG to opravilo [odkaz]

      • Zadna oprava clanku ve smyslu, ze naprava uz existuje? To je ale hodne spatna prace redakce… Nejen ze je zcela nesmyslny titulek, ale i text je zcela spatne.

  3. No prostě někdo odflákl testy EMC nebo někdo „optimalizoval“ výrobu a už to znovu neodzkoušel. Takové věci se občas stanou. EMC je hodně složitá problematika, a pokud nejde o život jako v tomto případě, tak se celkem nic neděje. Akorát to výrobce bude stát nějaké peníze…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).