Mobilní služby Huawei míří do telefonů dalších značek. První představil Philips

Philips 1

Společnost Huawei nesmí ve svých telefonech využívat aplikace a služby Googlu, a proto vytvořila vlastní ekosystém služeb a aplikací nazvaný Huawei Mobile Services (HMS). Na západních trzích Huawei s tímto balíkem neslaví nijak velký úspěch, neboť v něm (alespoň oficiálně) chybějí některé aplikace a služby, na něž jsou uživatelé zvyklí, ovšem na čínském trhu to tak velká překážka není. To je také důvod, proč se Huawei na tamním trhu pokouší svůj ekosystém prosazovat i na telefonech jiných značek.

Philips PH2: low-end se službami Huawei

Na čínském eshopu JD.com si například můžete obstarat základní smartphone Philips PH2, který překvapí právě výměnou služeb Googlu za HMS. Telefon stojí 799 CNY (necelé tři tisíce korun bez DPH), což naznačuje, že hardwarově se nejedná o žádnou hitparádu – máme zde 6,2“ LCD displej se základním HD rozlišením a výřezem pro 5Mpx selfie kamerku, hlavní fotoaparát na zádech pak tvoří základní 13Mpx snímač doprovázený 2Mpx hloubkovou kamerou.

Telefon umí zaznamenávat pouze HD video, neboť jej pohání slabý čipset Unisoc Tiger T310 se čtyřmi jádry a 4 GB RAM. Podpora sítí 5G chybí, naopak potěší přítomnost sluchátkového portu a čtečky paměťových karet, kterými lze rozšířit interní 128GB paměť. Akumulátor v těle má kapacitu 3900 mAh, nabíječku dostanete zvlášť společně s krytem a ochranným sklem v dárkovém balení.

Philips 4

Zkrátka a dobře, Philips PH2 není pro našince nijak zajímavým telefonem, jeho největší zvláštností je právě přítomnost služeb od Huawei. Jsme zvědaví, zda čínská firma se svým ekosystémem uspěje i u jiných čínských výrobců, třeba i u těch, kteří běžně na českém trhu své telefony prodávají.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku