Cena:

Mobilní Chrome už ve vývojářské verzi blokuje reklamy

Google Chrome v nejnovějších vývojářských verzích Canary a Dev pro Android již v menu nabízí možnost blokování reklamy. Funkce je zatím v základním nastavení vypnutá, pokud ji chcete vyzkoušet, musíte ji manuálně aktivovat. Blokovány jsou rušivé reklamy, tedy reklamy které nebyly schváleny organizací Coalition for Better Ads, protože jsou příliš agresivní. Primárně se tedy jedná o reklamy zakrývající obsah, reklamy s časovačem přeskočení, pop-up okna a podobně.Nepřehlédněte

Chrome za přehlednější web: příští rok bude blokovat otravné reklamy

Google dává majitelům webů a reklamních systémů čas zhruba do poloviny příštího roku, kdy se blokování objeví zapnuté ve všech verzích Chromu. Takto řešené blokování reklamy má být rozumným kompromisem, jak usmířit uživatele a provozovatele webů. Nerušivé reklamy se budou dále zobrazovat, takže weby nepřijdou o své příjmy, ale uživatelé nebudou obtěžováni všemožnými blikajícími a jinak nepříjemnými bannery.

Pokud si chcete vyzkoušet integrované blokování na vlastní kůži, Chrome Canary i Chrome Dev lze stáhnout jako běžné aplikace z Google Play. Funkce se nemusí zobrazovat všem uživatelům v obou verzích, nicméně alespoň v jedné z nich by se vám nabídnout měla. Pokud ji nevidíte v Canary, zkuste Dev a naopak.

Chrome Dev
Cena: zdarma
Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.