Domů » Bleskovky » Mobilní Chrome už ve vývojářské verzi blokuje reklamy

Mobilní Chrome už ve vývojářské verzi blokuje reklamy

Google Chrome v nejnovějších vývojářských verzích Canary a Dev pro Android již v menu nabízí možnost blokování reklamy. Funkce je zatím v základním nastavení vypnutá, pokud ji chcete vyzkoušet, musíte ji manuálně aktivovat. Blokovány jsou rušivé reklamy, tedy reklamy které nebyly schváleny organizací Coalition for Better Ads, protože jsou příliš agresivní. Primárně se tedy jedná o reklamy zakrývající obsah, reklamy s časovačem přeskočení, pop-up okna a podobně.

Chrome za přehlednější web: příští rok bude blokovat otravné reklamy

Google dává majitelům webů a reklamních systémů čas zhruba do poloviny příštího roku, kdy se blokování objeví zapnuté ve všech verzích Chromu. Takto řešené blokování reklamy má být rozumným kompromisem, jak usmířit uživatele a provozovatele webů. Nerušivé reklamy se budou dále zobrazovat, takže weby nepřijdou o své příjmy, ale uživatelé nebudou obtěžováni všemožnými blikajícími a jinak nepříjemnými bannery.

Pokud si chcete vyzkoušet integrované blokování na vlastní kůži, Chrome Canary i Chrome Dev lze stáhnout jako běžné aplikace z Google Play. Funkce se nemusí zobrazovat všem uživatelům v obou verzích, nicméně alespoň v jedné z nich by se vám nabídnout měla. Pokud ji nevidíte v Canary, zkuste Dev a naopak.

Chrome Dev
Cena: zdarma

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

20 komentářů

 1. Na mobilním zařízení co má 5″ tuhle funkcionalitu vítám a těší mě že zrovna Google ji implementuje do svého prohlížeče. Stahuji a zapínám, hlavně na vašem webu jsou reklamy dosti otravné ( teď hovořím o mobilním rozhraní )

  • Tak pak dej vedet, jak to funguje..=)

   • Tak buď jsem slepý nebo AdBlock ještě nemám. Tuhle funkci zatím nemohu zapnout.

   • Aby tam nebylo nejake location omezeni…=)

   • Dneska přišla aktualizace, ale i tak tam požadovaná funkce chybí.

   • Tomáš Krompolc

    Pročítal jsem zahraniční weby, a některým uživatelům se skutečně blokování reklam ve verzi Canary nezobrazuje. V tom případě jim ale pomohlo nainstalovat si verzi Dev. Někteří uživatelé mají zase opačnou zkušenost, v současnosti není jasné, čím to je.
    Aktualizoval jsem článek o tuto informaci a doplnil odkaz na Chrome Dev.
    Zkuste tu, mělo by to fungovat ;-)

   • Btw jak poznáte, že je daná reklama ona „agresivní“ a tedy k blokování?

   • Tomáš Krompolc

    UNI:
    Jsou určitá pravidla stanovená Coalition for Better Ads, které je Google součástí. Celkový výčet pravidel najdete v [odkaz], nebo přímo na [odkaz].

    Pokud jste myslel, jak to poznáme my, tak jednoduše. Pokud se nepletu, reklamy se zde zobrazují skrze AdSense od Googlu, který samozřejmě do svého reklamního systému nepustí reklamy odporující pravidlům.

   • Uni, neumis cist nebo se nam opet snazis dokazat jak jsi omezeny?

    Blokovány jsou rušivé reklamy, tedy reklamy které nebyly schváleny organizací Coalition for Better Ads, protože jsou příliš agresivní. Primárně se tedy jedná o reklamy zakrývající obsah, reklamy s časovačem přeskočení, pop-up okna a podobně.

   • Děkuji. Takže ještě jednou, jak daní jedinci, kterým neblokuje verze reklamy poznají, že jsou ony reklamy mimo daná pravidla? Já na to žádný klíč neznám.

   • Že by tak, že v Nastavení mají možnost blokování zapnout/vypnout?

   • Díky za ochotu a určitě vyzkouším i Google Dev.

    Tak tak reklamy jsou povolovány na základě určitých pravidel, která si určila již výše zmíněná organizace. Osobně mi reklamy nevadí, ale vadí ten typ co vyskakuje nad webový obsah, což se mi tady u Vás občas děje.

 2. Určitě zkusím, na mobilu velmi užitečné, naopak na PC v Chrome Adblock a podobné nepoužívám.

 3. Blokování reklam mám od ROMky.
  Všude.

 4. TimeSplitter

  No parada, treba bude SmartMania konecne citelna. ????

 5. Tak v aplikaci Google Dev tato funkcionalita je již k dispozici. Díky za úpravu článku a doplnění.

 6. a co guugle zdechne od hladu , ked bude blokovať reklamy, z čoho vyžije ???

  • On bude blokovat jen reklamy které neprojdou jeho certifikačním procesem. I s touto aplikací se reklamy stále zobrazují, ale už se nezobrazuje ten typ reklam co vyskakuje přes celý display v samostatných oknech.

 7. No konečně. To to trvalo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).