Domů » Bleskovky » Mladíkovi shořel vlastnoručně postavený počítač. Vše streamoval online

Mladíkovi shořel vlastnoručně postavený počítač. Vše streamoval online

Na tento přenos na Twitchi nebude mladík vystupující pod přezdívkou Fastaction99 vzpomínat rád. V rámci něj si chtěl s pomocí diváků poprvé v životě postavit vlastní počítač, jenže se něco zvrtlo a jeho stroj skončil v kouři.

case fire
Tomuhle nešťastníkovi se počítač vznítil v přímém přenosu během streamu (reprofoto)

Po sestavení počítače jej 21letý mladík zapnul a s napětím čekal, jestli se rozběhne POST (neboli bootovací) sekvence. Místo toho se však o pár sekund později začaly ze stroje ozývat praskající zvuky a valit se hustý kouř. S největší pravděpodobností došlo k nafouknutí a následnému prasknutí kondenzátoru na základní desce.

Streamer v navazujícím „zkoumacím“ videu řekl, že se domnívá, že na vině jsou přední větráky, které se podle něj „usmažily“. V inkriminovaném videu je nicméně vidět, že kouř vychází ze základní desky, zřejmě z oblasti 24pinového napájecího konektoru.

Streamer každopádně nechce nechat nic náhodě a v nejbližších dnech počítač svěří do rukou odborníků. V tuto chvíli není jasné, jak je poškození vážné, nicméně množství kouře, které ze stroje vyšlo, nevěstí nic dobrého. Na celý záznam z „nešťastného“ streamu se můžete podívat zde.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments