Domů » Bleskovky » Mladíkovi shořel vlastnoručně postavený počítač. Vše streamoval online

Mladíkovi shořel vlastnoručně postavený počítač. Vše streamoval online

Na tento přenos na Twitchi nebude mladík vystupující pod přezdívkou Fastaction99 vzpomínat rád. V rámci něj si chtěl s pomocí diváků poprvé v životě postavit vlastní počítač, jenže se něco zvrtlo a jeho stroj skončil v kouři.

case fire
Tomuhle nešťastníkovi se počítač vznítil v přímém přenosu během streamu (reprofoto)

Po sestavení počítače jej 21letý mladík zapnul a s napětím čekal, jestli se rozběhne POST (neboli bootovací) sekvence. Místo toho se však o pár sekund později začaly ze stroje ozývat praskající zvuky a valit se hustý kouř. S největší pravděpodobností došlo k nafouknutí a následnému prasknutí kondenzátoru na základní desce.

Streamer v navazujícím „zkoumacím“ videu řekl, že se domnívá, že na vině jsou přední větráky, které se podle něj „usmažily“. V inkriminovaném videu je nicméně vidět, že kouř vychází ze základní desky, zřejmě z oblasti 24pinového napájecího konektoru.

Streamer každopádně nechce nechat nic náhodě a v nejbližších dnech počítač svěří do rukou odborníků. V tuto chvíli není jasné, jak je poškození vážné, nicméně množství kouře, které ze stroje vyšlo, nevěstí nic dobrého. Na celý záznam z „nešťastného“ streamu se můžete podívat zde.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

8 komentářů

 1. To je tak když se někdo s*re do něčeho o čem nemá ani páru. Dobře mu tak.

  • A heleme, odborník se ozval. Je prima, že víš přesně, čím to bylo a hned soudíš :-D

  • Hele jako z toho videa neni nic videt, klidne mohl otocit procak… A to jsem do dnes myslel ze to uz je to v takovem stavu ze to zvladne psokaldat i cvicena opice…

 2. Ty rány na začátku jsou kondenzátory, které se nafoukly a pukly. Špatně zapojené napájecí kabely na desce, mohl to být i špatný zdroj, ale to je nepravděpodobné. Jako case určitě použít půjde, zbytek bude asi na vyhození. Každý jednou nějak začínal :-D

  • Jako já ti nevím, když s něčím začínám, tak si o tom najdu dostatek informací a hlavně se řídím manuálem.

   Tohle vypadá jako kdyby nedal můstky pod základní desku a celý mu to hezky zkratovalo. Další blbost co udělal, že to zapínal znovu a i když viděl jak se mu z toho hulí.

   Takže: Dobře mu tak!! Alespoň pobavil svět…. :D

  • „Jojo dobre mu tak, az se me neco takovyho stane, tak to rozhodne moje chyba ale nebude, protoze jsem expert…“

   Achjo. Zas to ceske posmivacstvi.

  • Cleric: Ono to ani jeho chyba být nemusela. Těžko říct, co se stalo. Že by něco zapojil, co je většinou dost blbuvzdorné? Nevim.

 3. Tomu říkám kvalitní zahoření.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).