Domů » Bleskovky » MIUI 11 od Xiaomi se konečně dočká funkce, na kterou se roky čekalo

MIUI 11 od Xiaomi se konečně dočká funkce, na kterou se roky čekalo

Čistý Android i většina jeho nadstaveb disponují launcherem, který od sebe odděluje domovskou obrazovku a seznam všech aplikací. Tím se odlišují od platformy iOS, která nutí uživatele rozmisťovat ikonky všech aplikací na stránky domovské obrazovky. Tento princip přijala i společnost Xiaomi u své nadstavby MIUI (aktuálně ve verzi 11), avšak s příští verzí by měl uživatel dostat na výběr.

MIUI 11 screeny
MIUI 11

Tuto změnu prozradila čínská firma na sociální síti Weibo, dorazit by měla v rámci aktualizace launcheru v MIUI 11. Do nastavení pak přibyde položka, kdy si uživatel bude moci vybrat, zda chce mít všechny ikonky na jednotlivých plochách, nebo zvolí cestu seznamu všech aplikací. Ten by se měl vyvolávat gestem tažením odspoda, přičemž v jeho horní části se mají nacházet ikony nejčastěji používaných aplikací. Bohužel výše uvedené informace se zatím týkají pouze čínské varianty MIUI, doufáme však, že se funkce propašuje i do té globální.

Přečtěte si takéXiaomi uvolnilo MIUI 11 pro dalších 16 telefonů! Je mezi nimi i ten váš?

MIUI 11 přistává na Redmi 8 a 8A

Globální verze MIUI 11 se v minulém týdnu začala šířit na smartphony Redmi 8 a 8A, jejím základem ale nadále zůstal Android 9.0 Pie namísto novějšího Androidu 10.

Update zabírá něco okolo 600 MB a kromě novinek od Xiaomi přináší říjnový balíček bezpečnostních aktualizací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
shepii
Uživatel
shepii

Tak tedy nevím, kdo na to roky čekal, ale já rozhodně ne. Tenhle systém přístupu k aplikacím je naprosto tragický. K čemu je dobré dělat dotyk navíc, abych si vyvolal nepřehledný rolovací seznam aplikací, ve kterém pořád musím jen hledat, když aplikace mohu mít všechny na obrazovkách vedle té domovské, hezky uspořádané, kde už předem vím, že tahle aplikace je o dvě stránky dál vlevo nahoře.

locki
Uživatel
locki

K čemu je dobré mít ikony všech aplikací na ploše/plochách? Na vedlejší plochy si dám aplikace, které často používám společně s widgety tak jak mi to vyhovuje … při 250 aplikacích to mám teda hledat na předposlední stránze vlevo dole? :) Většina nečekala a nainstalovala jiný launcher :)

uni
Uživatel
uni

Při 250 aplikacích to máš stejně ve složkách (klidně na ploše) nebo spíše otevíráš přes Search, klidně z plochy. App drawer tak jako tak nemá žádnou funkci.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

mozno ty. Ja pouzivam MS Launcher a na HS nemam nic okrem docku. Dalsie plochy nepouzivam. Vyuzivam AppDrawer kde mam appky abecedne zoradene a pre rychlu volbu mam Apps edge od Samsungu.

To ako to ma iOS a Xiaomi je grcka najvacsia…

uni
Uživatel
uni

Není to žádná grca, je to prostě jedna složka na HS, což je proti „zbytečné elektrárně“ v podobě App Draweru prostě ‚čisté“ řešení :)

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

tak potom je to neprehladna grcka a este vsetko poskrivat do zloziek 👍

lukass71
Uživatel
lukass71

Tomas a presto to lidem vyhovuje:)

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

vyhovuje alebo nemaju na vyber? To je totiz rozdiel

Menty
Uživatel
Menty

V poslední době se nám tu rozmohl takový nešvar. A sice, že lidé, kterým prostě stačí méně, mají potřebu přesvědčovat ty, kterým to nestačí, že když jim to stačí, tak musí všem.

Kindmo
Anonym
Kindmo

Když máš Xiaomi účet tak aji když vymenis mobil po každé se ti plocha udělá tak jak si ji měl čili nemusíš nic nastavovat a hledat taky nesnáším menu v mobilu a hledat v tom

shepii
Uživatel
shepii

locki: A v rolovacím seznamu ta aplikace nebude úplně na konci? Pořád to más o dotyk navíc a hledání.

uni
Uživatel
uni

App Drawer je v podstatě přežitek.

Honza
Anonym
Honza

Pri počtu 50plus aplikací je domovská stránka nepřehledná, ano jsou tu složky ale komu se to chce třídit ;)) nova Launcher nebo cokoliv, a hlavně podle abecedy .. rozhodně rychlejší hledání než že to je na 6 strane vlevo dva řádky od spodu

locki
Uživatel
locki

Nova launcher je best :)

uni
Uživatel
uni

Letos mi přibyla jedna aplikace, roky máš ustálenou aplikační výbavu, její uspořádání na HS je samozřejmě u kvalitního výrobce součástí zálohu při přesunu na nové zařízení.

_qam_
Uživatel
_qam_

Tak my víme, že jsi BFU, ale každý není takový light user, jako ty.

Martin
Anonym
Martin

Ja teda nevim, ale na svym pocophonu to mam od vyroby….

petr511
Anonym
petr511

na vše na ploše se dá v celku lehce zvyknout, aplikace se rozdělí přehledně do složek…
spíše čekám až se v nastavení objeví možnost zvolit si mřížku 5x 6x přeci jen velikost displejů stále roste a mít defaltně pevně nastaveno 4x z toho dělá vcelku nepřehledné zařízení, nepotřebuji roztáhlé ikonky přes 256px

Steve Guesshow
Anonym
Steve Guesshow

Já teda nevim…ale volitelnou mřížku má můj Xiaomi už cca dva roky…
Jinak k těm launcherům…zkusil jsem jich pár, a vždycky jsem se s radostí vrátil k MIUI. Appky si ale samozřejmě ukládám do složek, takhle jsem si vytvořil složky pro IM, zpravodajství, mapy, navigaci, zprávy, počasí, hry atd.