Domů » Bleskovky » MIUI 10 dostane nové funkce vyžádané komunitou. Které to jsou?

MIUI 10 dostane nové funkce vyžádané komunitou. Které to jsou?

Vlastní nadstavba MIUI, kterou do svých telefonů přidává čínský výrobce Xiaomi, je aktuálně v jubilejní verzi s pořadovým číslem 10. Xiaomi je po softwarové stránce známo především častými aktualizacemi, čímž si získalo srdce komunity, která je v případě čínských telefonů značná. Číňané nicméně nejsou samolibí a komunitě naslouchají, což se projevilo také na chystané aktualizaci, která vychází z jejich přání.

V chystaném updatu přibude například možnost nechat si zobrazit zamykací obrazovku při odemčení obličejem místo odemčení rovnou na domovskou obrazovku, nové zvukové efekty včetně upravených zvuků v rámci certifikace Dolby, optimalizace úsporného režimu, noční režim napříč systémem, redesign obchodu s aplikacemi, zobrazení stavu nabíjení a baterie na informační obrazovce či probuzení obrazovky při užití hlasových příkazů. Čtečka otisků prstů a odemykání obličejem také bude nově fungovat zároveň.

Co chystá Xiaomi do budoucna?

Xiaomi se nicméně nechystá zastavit pouze u těchto vylepšení a do budoucna má v plánu například automatické odstranění instalačního balíčku po nainstalování aplikace, redukci nechtěných dotyků, optimalizaci práv aplikací, dětský režim, zobrazení nouzového kontaktu na zamykací obrazovce, novou animaci nabíjení nebo vylepšení přenosové rychlosti internetu a dat.

Jaké novinky zaujaly vás? Co bysta naopak rádi v MIUI uvítali? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. MIUI je po EMUI naprosto nejhorší nástavba, jakou lze použít na telefonu. To už je lepší použít čistý android, který sice postrádá funkce, ale aspoň neobsahuje tunu balastu, milion bugů a je pravidelně aktualizován…

  • Tohle musel napsat snad jen někdo, kdo v životě neměl zařízení s MIUI. Týdenní testovací verze, podpora i pro roky staré zařízení, o balastu by se dalo polemizovat, spousta aplikací nahrazuje jiné po svém a určitě ne špatně, výhradu bych měl snad jen k podmínkám používání. Měl jsem MIUI, nyní Android One. Oboje má něco do sebe, na obojím mi něco chybí. Teď jsem si třeba zvykl na ovládání notifikační lišty snímačem otisků. Milion bugů, u testovací verze není treba mluvit, ta je tu od toho, nicméně na stabilní jsem narazil nad jen jednou na nepatrně zvýšenou spotřebu baterie, která se brzy zase změnila.

  • Nevím, proč sis zvykl na gesto na čtečce teď, když je tam roky? Jasně, někteří výrobci umisťují ovládací prvek systému nesmyslné na záda, ale to je jiná pohádka.

  • uni: Roky tam být může, ale předchozí telefony to nepodporovaly. Nějaké aplikace navíc na takové věci používám nerad.

  • Ba ne, mluvím jako člověk, co má jako druhé zařízení Mi Mix 2S asi 5 měsíců. Za celých 5 měsíců nedošla jediná aktualizace, bezpečnostní aktualizace na úrovni října 2018 (sice ano, v tom říjnu přišel velmi rychle android 9, ale tím to skončilo). Systém je z výroby zas.rán naprostými nesmyslnými aplikacemi, které nelze odinstalovat, takže jde o balast. Navíc do nich xiaomi cpe reklamy. Celkově je v té nástavbě obrovské množství chyb, například aplikaci zprávy vypadávají kontakty a místo jmen zobrazuje čísla, problém spojený s tímto telefonem je také to, že nezhasíná displej při volání na přiblížení k uchu, má mít ultrazvukový proximity senzor, ale jeho obslužný SW je na úrovni, že ho psal středoškolák na koleni o velké přestávce. Celkově hodnotím tento telefon včetně jeho systému velmi negativně.

  • Posledni aktualizace na Mi Mix 2S byla v lednu, vylepsovala moznosti fotoaparatu. Ani jeden ze zminenych problemu na svem telefonu nemam, nemam tam ani reklamy. MIUI uplne v pohode, funguje jak ma. Jediny problem je automaticky jas, ktery je moc nizky. Snad bude brzy opraveno.

 2. Pie 9 pro Mi 5

 3. Milý GAM. Mám ten istý telefón ako ty a divím sa čo píšeš. Žiadny balast tam nie, pri volaní telefón zhasína a Soft je krásne vyladený. Žiadne ale že žiadne reklamy tam nenaskakujú. Správy aj volania fungujú bezchybne. Buď máš iný telefón alebo je chyba medzi stoličkou a telefónom. A aktualizácie mi došli od novembra 2018 tri ( okrem Androidu 9 – ten nepočítam.)

  • Gama nemůžeš brát vážně, ten pomalu neví, jak se jmenuje.

  • Ano zhasíná. Jednou z deseti telefonátů. Ostatních 9 se ti ksichtem domačká hlasitý odposlech, vypne se ti mikrofon apod. Problém se zprávami je obecná chyba MIUI, tu nezapřeš. To, že ti došli 3 aktualizace je hezké, mě nedošla ani jedna. Telefon mám z alzy.

  • Třeba je vadný proximity. Došly aktualizace.

  • A ještě má krátkou paměť.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).