Domů » Bleskovky » MIUI 10 dostane nové funkce vyžádané komunitou. Které to jsou?

MIUI 10 dostane nové funkce vyžádané komunitou. Které to jsou?

Vlastní nadstavba MIUI, kterou do svých telefonů přidává čínský výrobce Xiaomi, je aktuálně v jubilejní verzi s pořadovým číslem 10. Xiaomi je po softwarové stránce známo především častými aktualizacemi, čímž si získalo srdce komunity, která je v případě čínských telefonů značná. Číňané nicméně nejsou samolibí a komunitě naslouchají, což se projevilo také na chystané aktualizaci, která vychází z jejich přání.

V chystaném updatu přibude například možnost nechat si zobrazit zamykací obrazovku při odemčení obličejem místo odemčení rovnou na domovskou obrazovku, nové zvukové efekty včetně upravených zvuků v rámci certifikace Dolby, optimalizace úsporného režimu, noční režim napříč systémem, redesign obchodu s aplikacemi, zobrazení stavu nabíjení a baterie na informační obrazovce či probuzení obrazovky při užití hlasových příkazů. Čtečka otisků prstů a odemykání obličejem také bude nově fungovat zároveň.

Co chystá Xiaomi do budoucna?

Xiaomi se nicméně nechystá zastavit pouze u těchto vylepšení a do budoucna má v plánu například automatické odstranění instalačního balíčku po nainstalování aplikace, redukci nechtěných dotyků, optimalizaci práv aplikací, dětský režim, zobrazení nouzového kontaktu na zamykací obrazovce, novou animaci nabíjení nebo vylepšení přenosové rychlosti internetu a dat.

Jaké novinky zaujaly vás? Co bysta naopak rádi v MIUI uvítali? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments