Mini odhalilo elektrický koncept Aceman: zpět ke kořenům i daleko do budoucnosti

Mini Aceman 04 lowRes

Britské Mini spadající pod koncern BMW odhalilo odvážný koncept plně elektrického crossoveru s označením Aceman. Ačkoliv se stále drží svých kořenů, překvapí v mnoha ohledech.

Mini Aceman 13 lowRes
Stylová zahrádka na střeše

Design vozu je opravdu futuristický a v detailech stále odkazuje na původ značky. Tvary britské vlajky můžeme vidět na střešním nosiči, zadních světlech i v podsvícení přední masky. Ačkoliv se stále díváme na koncept, podle šéfdesignéra Olivera Heilmera je vůz z 80 % hotov.

Netradičně pojatý je také interiér. Mini myslí i na udržitelnost, takže novinka nepoužívá chrom ani kůži. Přístrojová deska z recyklované tkaniny ale na první pohled vypadá trochu zvláštně. Aceman zachovává kruhový rychloměr, který se tradičně nachází uprostřed mezi řidičem a spolujezdcem.

Mini Aceman 08 lowRes
Interiér je hodně netradiční

Zmizely ale analogové ručičky a jedná se tedy o kruhový OLED displej. Na palubní desku je možné promítat obraz v podobě map, nebo jiného obsahu. Součástí výbavy jsou i externí reproduktory.

World Premiere of the MINI Concept Aceman

Ohledně technických parametrů jsme se bohužel žádné konkrétní informace nedozvěděli. Naživo ale Aceman uvidíme už v srpnu na akci Gamescon v Kolíně nad Rýnem. Produkční verzi pak Mini ukáže v průběhu příštího roku a výroba má začít o další rok později.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku