Mini chystá limitku elektrického kabrioletu Cooper SE. Vyrobí jen 1000 kusů

P90493793 highRes mini cooper se conve
  • Elektrický Mini Cooper SE se brzy dočká také karosářské varianty kabriolet
  • Půjde o limitovanou sérii o 999 kusech
  • K dispozici bude již v dubnu letošního roku

Společnost BMW Group, pod kterou spadá značka Mini, chystá limitovanou edici plně elektrického kabrioletu Cooper SE. K dispozici ale bude jen necelá tisícovka vozů, takže se rozhodně nedostane na každého.

Mini Cooper SE jako elektrická verze populárního automobilu existuje už od roku 2019 a na základě ohlasu provedení kabriolet, které jsme mohli poprvé vidět loni v létě, se automobilka rozhodla pro omezenou sériovou výrobu.

I původem anglické Mini jde cestou elektromobility a plní tak svůj závazek ohledně přechodu k čistě bateriovým vozům od roku 2030. Už nyní je ale podle ředitelky Stefanie Wurst každý pátý prodaný vůz značky vybaven elektrickým pohonem.

P90493950 highRes mini cooper se conve

Novinka bude vyrobena v celkovém počtu 999 kusů a každý dostane své pořadové číslo. K dispozici by měla být už v dubnu letošního roku. Těšit se můžeme na černé a stříbrné barevné provedení. Výkon elektromotoru činí 135 kW a zrychlení z nuly na sto proběhne za 8,2 sekundy. Dojezd dle metriky WLTP dosahuje 201 km. O ceně jsme se bohužel zatím nic nedozvěděli.

Autor článku blank
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku