Domů » Bleskovky » Minecraft pro Windows Phone je v raném stádiu vývoje, poběží i na 512 MB RAM

Minecraft pro Windows Phone je v raném stádiu vývoje, poběží i na 512 MB RAM

Když v minulém měsíci koupil Microsoft vývojářské studio Mojang, stojící za legendární multiplatformní hrou Minecraft, jedna z logických otázek byla, zda tato hra bude v budoucnu dostupná i pro systém Windows Phone. Vedoucí divize Xbox Phil Spencer odpověděl na tuto otázku krátce po akvizici stručně „Ano“; jeden z vývojářů Minecraftu byl naštěstí v tomto týdnu sdílnější.

  

Podle něj začal vývoj Minecraftu pro Windows Phone již před samotnou akvizicí, přičemž portace hry je prozatím v první fázi vývoje. Je pomalá a potřebuje optimalizaci, tudíž datum vydání je prozatím patrně v nedohlednu. Jako důkaz vývojář Tommaso Chechhi zveřejnil snímek, na němž má Minecraft Pocket Edition nainstalovaný na svém telefonu Nokia Lumia 635, což znamená jednu důležitou věc – hra poběží i na telefonech s 512 MB RAM. Snad tedy bude vývoj pokračovat bez komplikací a hra přistane ve Windows Phone Store co nejdříve.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.