Domů » Bleskovky » Minecraft přijde i na Windows Phone, slibuje Microsoft

Minecraft přijde i na Windows Phone, slibuje Microsoft

Na začátku tohoto týdne došlo k akvizici tvůrce legendárního Minecraftu Microsoftem, přičemž sám generální ředitel redmodnského giganta Satya Nadella tento obchod ohodnotil velmi kladně s tím, že Minecraft pomůže dětem rozšířit jejich zájem o vědu a techniku. Ačkoliv je Minecraft multiplatformní záležitostí, prozatím neexistuje verze pro systém Windows Phone. Změní jeho nový majitel tento nedostatek?

  

Podle Phila Spencera, vedoucího Xbox divize Microsoftu, se tak stane. Prostřednictvím Twitteru odpověděl na dotaz, zdali bude Minecraft dostupný na platformách Windows 8.1 a Windows Phone 8.1 jedním slovem: „Ano“. Můžeme tedy očekávat, že hra pro tyto systémy přijde jako univerzální aplikace, bohužel hovořit o termínu jejího vydání je ještě příliš brzy.  

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. warp (neregistrovaný)

  Vždyť na 8.1 už Minecraft funguje, vždyť to je hra v Javě. Pokud se budou hrabat v Javě, jen kvůli tomu, aby jej rozjeli na WP, tak se vážně bojím, aby tak skvělá hra neskončila. Je sice pravda, že Microsoft má peníze na to, aby to zvládli, ale……

  • Petr (neregistrovaný)

   Proboha MS má s vývojem her zkušenosti jak málokdo tak nestrašte proboha :-D

  • peníze nejsou vše a MS je právě příkladem (WP,W8.x) :)

  • Petr (neregistrovaný): No, na to pozor. MS je spíše vydavatel, je to moloch, o vývoj se starají konkrétní týmy, které sedí všude možně. A je otázkou, na kolik se jim daří ty týmy mít pod kontrolou, resp. je vůbec mít, protože např. ti, co stojí za peckami typu AoE (neplést s aktuální kravinou), Halo nebo Dungeon Siege (smutné je, že jen Halo nějak přežilo) jsou odejití, více méně mě asi teď nenapadá žádný významný tým pod hlavičkou MS…

   Kdyby měl s kým vyvíjet, bude chrlit exkluzivní tituly pro Xbox a WP a Modern UI a to se neděje….

  • Petr (neregistrovaný)

   UNI člověče podívejte se kolik mají Microsoft Studios studií a poslední Halo 4 se už dělalo přímo pod MS ;-)

  • Petr (neregistrovaný)

   UNI: 343 Industries (Halo4), Turn 10(Forza Motorsport), Lionhead Studios (Fable), Rare Ltd., Black Tusk Studios (Ted delaji na Gears of War)

  • Tak pravda, koukal jsem na to z pohledu PC, na Lionhead Studios jsem zapomněl. Nicméně je vidět, že ani co mají, nijak netlačí do „mobilní“ divize.

 2. romco (neregistrovaný)

  …ale pod Win 8.1 oni mysleli Metro. A v Metre Java nie je, takze to budu musiet prekodovat.

 3. arriva (neregistrovaný)

  No prepisat to z javy, tak to hodne štestí

  • Vojta (neregistrovaný)

   Mohl byste to prosím víc rozvést? Jako někdo, kdo s utrpením prošel jeden semestr programování se v těch jazycích moc neorientuju :).

  • Proč? vždyť jim stačí napsat běhové prostředí aby to v něčem emulovali..

 4. VIK (neregistrovaný)

  Javu bych vůbec neřešil – když by náhodou nebyly žádné portovací nástroje, tak ubastlení ořezaného (a upraveného) JVMka a přibalení ke hře se dá zvládnout dycky :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).