Microsoft zvažuje koupi Discordu. Má za něj zaplatit přes 10 miliard dolarů

discord

Společnost Microsoft jedná o koupi Discordu, chatovací aplikace zaměřené zejména na komunitu hráčů počítačových her. Informaci přinesl mediální dům Bloomberg s odvoláním na nejmenované zdroje. V případě dohody by Microsoft za populární komunikační aplikaci zaplatil více než deset miliard amerických dolarů.

Microsoft jako hlavní zájemce, ale…

Discord podle informací Bloombergu hovoří s potenciálními kupci, přičemž tím nejaktivnějším má být právě Microsoft. Žádná dohoda se však prý v současné době nechystá. Podle jednoho ze zdrojů je dokonce pravděpodobnější, že Discord vstoupí na burzu a stane se veřejně obchodovanou společností.

Tip: Peklo zamrzlo! Microsoft spolupracuje s Googlem na vylepšení ohebných telefonů

Discord je bezplatná platforma, kterou využívají zejména hráči počítačových her ke komunikaci prostřednictvím videa, hlasu či chatovacího okna. V průběhu pandemie však aplikaci stále častěji využívají lidé také v jiných souvislostech, než jsou počítačové hry. Stále častěji se v ní scházejí například studenti, výjimkou však není ani pořádání tanečních lekcí a mnoha dalších virtuálních setkání.

S vedením Discordu prý jedná šéf Xboxu

Nabídka na potenciální odkoupení vzešla ze strany Discordu. Za Microsoft se do jednání podle jednoho ze zdrojů aktivně zapojil šéf Xboxu Phil Spencer. Discord loni vydělal 100 milionů dolarů a jeho hodnota podle serveru Pitchfork činí sedm miliard dolarů.

O prodeji Discordu se přitom nehovoří poprvé. Společnost ze San Franciska v minulosti údajně jednala například s Epic Games či Amazonem.

Microsoft na nákupech

Microsoft se neustále rozhlíží po technologických firmách, které by mohl přidat do svého rozsáhlého portfolia. V loňském roce se například snažil odkoupit populární sociální síť TikTok či společnost Pinterest (webovou službu umožňující tvorbu obrázkových a fotografických kolekcí).

Tip: Microsoft dokončil akvizici Bethesdy. Můžeme se těšit na exkluzivní tituly?

V průběhu letošního února pak Microsoft završil akvizici vydavatelského domu ZeniMax Media, za něhož zaplatil 7,5 miliardy dolarů, a stal se tak majitelem známých herních studií v čele s Bethesda Softworks či id Software a oblíbených značek jako Doom či The Elder Scrolls.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku