Domů » Bleskovky » Microsoft zkoumá možnosti ohebných displejů. Čeká nás skládací Surface?

Microsoft zkoumá možnosti ohebných displejů. Čeká nás skládací Surface?

Trend ohebných zařízení zaujal také inženýry v Microsoftu. Nasvědčuje tomu nedávný patent, který poodhaluje, jak by mohl fungovat ohebný displej na zařízení z rodiny Surface. Patent byl podán už před šesti měsíci, oficiálně jsme se o něm však dozvěděli před několika dny.

Foldable Surface 1

Ohebný Surface?

Patent mimo jiné zahrnuje také několik obrázků, které blíže ilustrují technické řešení ohybu. Microsoft zde pracuje s mechanismem, jenž se ohýbá dovnitř. Samotný pant se velmi podobá řešení, které známe ze zařízení Surface Book. Z obrázků vyplývá, že takový mechanismus by nemusel uprostřed displeje vytvářet rýhu jako v případě Samsungu Galaxy Fold.

Microsoft v minulosti lákal na skládací Surface s kódovým označením „Centaurus“. Toto zařízení však ohebný displej nenabízelo, místo toho mělo dvě obrazovky s pantem mezi nimi. Jako obvykle dodáváme, že se stále jedná o pouhý patent, který se nikdy nemusí dočkat implementace v komerčním produktu. Líbil by se vám Surface s ohebným displejem? Dejte nám vědět v komentářích.

Foldable Surface 5

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mirek
Anonym
Mirek
Offline

Tak cca 56745-ty clanek :-) na tema nekdo neco patentoval, objevi se to v mobilu? V soucasne dobe si tecnnologicke firmy patentuji v podstate vse co by se nekdy mohlo hodit. Bez ohledu na zda to planuji pouzit. Jednak se to muze hodit a jednak je lepsi mit munici proti patentovym trollum.

Takze se vetsinou vubec neda usuzovat z patentove prihlasky jestli se neco podobneho chysta.

lul
Anonym
lul
Offline

Ty jsi toho taky zpackal více než dost, Koláři.