TOPlist

Microsoft uvolnil aplikaci SkyDrive pro WP a iPhone

Microsoft včera na svém blogu Inside Windows Live oznámil uvolnění aplikace SkyDrive pro chytré telefony s operačními systémy Windows Phone a iOS. Navázal tak na nedávné zveřejnění SkyDrive API, díky kterému už mohou k dokumentům a fotografiím umístěným na tomto úložišti přistupovat také programy třetích stran.

-

Platforma Windows Phone v sobě sice od nedávné aktualizace na verzi 7.5 (Mango) integruje napojení na SkyDrive, nová aplikace však přichází s dalšími rozšířenými možnostmi, jak lze tuto službu v telefonu používat. Uživatelé už nejsou omezeni pouze na napojení prostřednictvím hubů Office a Obrázky, ale mohou procházet a spravovat veškerý uložený obsah a sdílet jednotlivé soubory nebo složky s ostatními. Výhodou je, že aplikace není napojená na Windows Live ID použité přímo v systému a požaduje oddělenou autorizaci. Pokud tedy disponujete více účty, např. osobním a pracovním, můžete mezi nimi přepínat.

Verze pro iPhone rozšiřuje řadu aplikací od Microsoftu pro tuto platformu. Po Bingu, Messengeru, OneNote (se synchronizací na SkyDrive a příp. na desktop) a Skypu teď tedy přichází SkyDrive. Funkčně by se tento program neměl nijak lišit od svého protějšku pro Windows Phone, rozdílný je jen design. Obě varianty jsou dostupné zdarma a v široké škále jazykových mutací (WP – 19, iOS – 32), která v obou případech zahrnuje češtinu. Slovensky umí bohužel zatím jen verze pro iPhone.

Odkazy ke stažení: SkyDrive pro iPhone, SkyDrive pro Windows Phone

Zdroj: Inside Windows Live

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku