Sledujte nás na YouTube

Microsoft uvolnil aplikaci SkyDrive pro WP a iPhone

Microsoft včera na svém blogu Inside Windows Live oznámil uvolnění aplikace SkyDrive pro chytré telefony s operačními systémy Windows Phone a iOS. Navázal tak na nedávné zveřejnění SkyDrive API, díky kterému už mohou k dokumentům a fotografiím umístěným na tomto úložišti přistupovat také programy třetích stran.

-

Platforma Windows Phone v sobě sice od nedávné aktualizace na verzi 7.5 (Mango) integruje napojení na SkyDrive, nová aplikace však přichází s dalšími rozšířenými možnostmi, jak lze tuto službu v telefonu používat. Uživatelé už nejsou omezeni pouze na napojení prostřednictvím hubů Office a Obrázky, ale mohou procházet a spravovat veškerý uložený obsah a sdílet jednotlivé soubory nebo složky s ostatními. Výhodou je, že aplikace není napojená na Windows Live ID použité přímo v systému a požaduje oddělenou autorizaci. Pokud tedy disponujete více účty, např. osobním a pracovním, můžete mezi nimi přepínat.

Verze pro iPhone rozšiřuje řadu aplikací od Microsoftu pro tuto platformu. Po Bingu, Messengeru, OneNote (se synchronizací na SkyDrive a příp. na desktop) a Skypu teď tedy přichází SkyDrive. Funkčně by se tento program neměl nijak lišit od svého protějšku pro Windows Phone, rozdílný je jen design. Obě varianty jsou dostupné zdarma a v široké škále jazykových mutací (WP – 19, iOS – 32), která v obou případech zahrnuje češtinu. Slovensky umí bohužel zatím jen verze pro iPhone.

Odkazy ke stažení: SkyDrive pro iPhone, SkyDrive pro Windows Phone

Zdroj: Inside Windows Live

Miroslav Havlíček

10 komentářů

 1. Tadeáš Sedláček (neregistrovaný)

  Mě teda nefunguje. Kdykoliv se pokouším nějaký soubor otevřít, začne to otvírat přes Explorer a potom vyskoší hláška, že se nepodařilo soubor najít. Před klasický Skydrive přístup v Office hubu to funguje…

  • TomasSX1 (neregistrovaný)

   Mne funguje od prvej chvile na 100% a paci sa mi to velmi…je to prehladnejsie ako v office hube :)

  • JiriE (neregistrovaný)

   Většinu office dokumentů mi to také neotevře (“Nelze zobrazit”). Ale mp3 hraje.

  • herm (neregistrovaný)

   Mě teda taky nejdou otevřít .doc, .xls a .txt, ale třeba ze stejného adresáře .pdf funguje. OneNote to taky načte, v tom případě se to přepojuje do stejného místa, jako když otevřu Office Hub.

  • herm (neregistrovaný)

   Tak teda problém s tím otevíráním některých souborů je v diakritice buď v souboru nebo i adresáři, jak jsem se dočetl s Diskusním fóru zde.

 2. Boha jeho – na co to je dobre, kdyz to nevidi soubory, ktere synchronizuju pres Live Mesh? Dalsi vypatlana aplikace do vypatlaneho telefonu…

 3. Gater (neregistrovaný)

  Docela se divím, že Microsoft udělal i český překlad.

 4. mimonaut (neregistrovaný)

  mě se líbí, že to přehrává hudbu přímo ze skydrive, bez stahování, a to velmi svižně – kliknete na mp3 a přehráváte.. Zrovna jsem si pustil cestou do práce jeden setík.. Škoda, že neumí (třeba v rámci složky) přeskakovat mezi skladbami, nebo navázat další.. (sice tam šipečky v přehrávači jsou, ale nefungujou)..

  předpokládám ale, že se celá tahle aplikace časem prolne s normálním systémem a odhaduji, že ji MS vydal pouze jako přechodnou (třeba aby na iOS neměli náskok – to by se v médiích řádně propralo :)

  ale možná jsou to jen zbožná přání..

 5. kober (neregistrovaný)

  radsi bych poradnou aplikaci na dropbox :)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *