Domů » Bleskovky » Microsoft uvolnil aplikaci SkyDrive pro WP a iPhone

Microsoft uvolnil aplikaci SkyDrive pro WP a iPhone

Microsoft včera na svém blogu Inside Windows Live oznámil uvolnění aplikace SkyDrive pro chytré telefony s operačními systémy Windows Phone a iOS. Navázal tak na nedávné zveřejnění SkyDrive API, díky kterému už mohou k dokumentům a fotografiím umístěným na tomto úložišti přistupovat také programy třetích stran.

-

Platforma Windows Phone v sobě sice od nedávné aktualizace na verzi 7.5 (Mango) integruje napojení na SkyDrive, nová aplikace však přichází s dalšími rozšířenými možnostmi, jak lze tuto službu v telefonu používat. Uživatelé už nejsou omezeni pouze na napojení prostřednictvím hubů Office a Obrázky, ale mohou procházet a spravovat veškerý uložený obsah a sdílet jednotlivé soubory nebo složky s ostatními. Výhodou je, že aplikace není napojená na Windows Live ID použité přímo v systému a požaduje oddělenou autorizaci. Pokud tedy disponujete více účty, např. osobním a pracovním, můžete mezi nimi přepínat.

Verze pro iPhone rozšiřuje řadu aplikací od Microsoftu pro tuto platformu. Po Bingu, Messengeru, OneNote (se synchronizací na SkyDrive a příp. na desktop) a Skypu teď tedy přichází SkyDrive. Funkčně by se tento program neměl nijak lišit od svého protějšku pro Windows Phone, rozdílný je jen design. Obě varianty jsou dostupné zdarma a v široké škále jazykových mutací (WP – 19, iOS – 32), která v obou případech zahrnuje češtinu. Slovensky umí bohužel zatím jen verze pro iPhone.

Odkazy ke stažení: SkyDrive pro iPhone, SkyDrive pro Windows Phone

Zdroj: Inside Windows Live

Miroslav Havlíček

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tadeáš Sedláček
Uživatel
Tadeáš Sedláček

Mě teda nefunguje. Kdykoliv se pokouším nějaký soubor otevřít, začne to otvírat přes Explorer a potom vyskoší hláška, že se nepodařilo soubor najít. Před klasický Skydrive přístup v Office hubu to funguje…

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Mne funguje od prvej chvile na 100% a paci sa mi to velmi…je to prehladnejsie ako v office hube :)

JiriE
Uživatel
JiriE

Většinu office dokumentů mi to také neotevře („Nelze zobrazit“). Ale mp3 hraje.

herm
Uživatel
herm

Mě teda taky nejdou otevřít .doc, .xls a .txt, ale třeba ze stejného adresáře .pdf funguje. OneNote to taky načte, v tom případě se to přepojuje do stejného místa, jako když otevřu Office Hub.

herm
Uživatel
herm

Tak teda problém s tím otevíráním některých souborů je v diakritice buď v souboru nebo i adresáři, jak jsem se dočetl s Diskusním fóru zde.

nocturneop15
Uživatel
nocturneop15

Boha jeho – na co to je dobre, kdyz to nevidi soubory, ktere synchronizuju pres Live Mesh? Dalsi vypatlana aplikace do vypatlaneho telefonu…

Gater
Uživatel
Gater

Docela se divím, že Microsoft udělal i český překlad.

mimonaut
Uživatel
mimonaut

mě se líbí, že to přehrává hudbu přímo ze skydrive, bez stahování, a to velmi svižně – kliknete na mp3 a přehráváte.. Zrovna jsem si pustil cestou do práce jeden setík.. Škoda, že neumí (třeba v rámci složky) přeskakovat mezi skladbami, nebo navázat další.. (sice tam šipečky v přehrávači jsou, ale nefungujou)..

předpokládám ale, že se celá tahle aplikace časem prolne s normálním systémem a odhaduji, že ji MS vydal pouze jako přechodnou (třeba aby na iOS neměli náskok – to by se v médiích řádně propralo :)

ale možná jsou to jen zbožná přání..

mimonaut
Uživatel
mimonaut

a doplňuji – mě jde i bez problémů otevírat word i excel..

kober
Anonym
kober

radsi bych poradnou aplikaci na dropbox :)