Domů » Bleskovky » Microsoft si patentoval smartphone, který lze rozložit na tablet

Microsoft si patentoval smartphone, který lze rozložit na tablet

Na konci letošního, případně na začátku příštího roku bychom se měli dočkat prvních skládacích či ohebných mobilních zařízení. Očekává se, že závod v tomto odvětví spolu svedou korejští giganti Samsung a LG, tento koncept však není cizí ani ostatním značkám. Loni svůj prototyp ohebných zařízení ukázalo např. Lenovo, patent na skládací zařízení má i Microsoft.

microsoft-foldable-tablet-3

Podle jeho popisu se má jednat o tablet s flexibilním kloubem, který má zastoupit jak smartphone, tak po rozložení menší tablet; takovýto kloub nemusí být na zařízení pouze jeden, může jich být i více.

microsoft-foldable-tablet-7

V Redmondu počítají s tím, že by se displej po složení nacházel zvenčí, i zevnitř, zařízení by dokonce mohlo být možné složit jako leporelo. Microsoft si nechal patentovat nejen koncept zařízení jako takový, ale i samostatný návrh kloubu, který ohyb umožňuje.

Pochopitelně ne všechny patenty dojdou naplnění, tento by však společně s univerzálním systémem, jakým jsou Windows 10, dával smysl. Navíc Microsoft podle nedávného vyjádření svého ředitele Satya Nadelly touží budovat pouze taková zařízení, která budou vytvářet nové kategorie.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Vyzerá to zaujímavo.

 2. Že by surface phone ? XD

 3. Vsimnete si rozdilu mezi patenty napriklad Apple a timto – zatimco v podani Apple by podobny patent vypadal jako obdelnik se sipkou uprostred a napisem „tady bude kloub“, MS zahrnul i konkretni podobu kloubu. Jako vetsina patentu to stejne asi bude hnit nekde mezi vysnenymi prototypy, ale kdyby se to jednou povedlo, bylo by to zajimave zarizeni.

  • posledna veta na to presne sedí a či niekto ukáže priamo klb alebo len šípku, aj tak z toho MS hownô spraví a ked ano,tak predá 5 kusov :D
   šípka u Apple bude mať zase milonové predaje za mesiac
   :D

   • kuko: Dobře Ty :-D ;-)

   • Sipka je vyhodnejsi z toho duvodu ze pokuje siroke spektrum implementaci. Kdyz prijde s necim podobnym Samsung, patentovana sipka to jiz bude pokryvat.

 4. Krásná práce… :_)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).