Cena:

Microsoft radikálně proměnil Skype: konečně vypadá jako moderní mobilní kecálek

Skype je tu s námi téměř patnáct let a za tu dobu se stal zejména na počítačích synonymem pro videohovory. I přes velkou uživatelskou základnu bohužel zaspal nástup smartphonů, kde jej postupně vyšachovaly „kecálci“ typu Facebook Messenger, WhatsApp, Viber, apod. Microsoft, který Skype vlastní, ale neskládá zbraně a představuje zbrusu novou verzi aplikace měnící Skype mění k nepoznání.

Ano, Skype bude nadále umět to, co umí dosud – tedy VOIP telefonii, videohovory a chat. Vše ale bude dělat v novém kabátku a se spoustou nových funkcí, zejména pro mladé začínající uživatele navyklé na Snapchat apod. Po prvním spuštění má uživatel možnost, zda si vybere zcela čistý design s bílým pozadím, nebo vsadí na některé z nabízených témat. Změny v uživatelském rozhraní vás budou potkávat na každém kroku, například nepřečtené zprávy se v seznamu komunikací zobrazují jako barevné klikyháky.

V chatu lze využívat nových interaktivních prvků, jakými jsou animované reakce, emotikony, nálepky, videa z YouTube a další způsoby známé z konkurenčních aplikací. Nová funkce Capture po vzoru Snapchatu nabízí možnost okamžitě spustit fotoaparát vytvořit pro druhou stranu sadu obrázků nebo video, které lze ještě před odesláním patřičně doupravit.

Od Snapchatu si také Skype vypůjčil funkci Stories, která se v tomto případě jmenuje Highlights a umožňuje vyslat do světa proud fotografií a videí, na něž pak okolí reaguje emotikonami. Ty jsou ostatně do nového Skype zcela prorostlé, dokonce je můžete používat jako reakce i při běžných hovorech či videohovorech.

Jednou z dalších novinek je změna skupinových chatů, které se nově zobrazují jako příspěvky na sociálních sítích s možností udělovat komentáře – to proto, aby členové skupiny, kteří v době založení nebyli online, mohli reagovat zpětně na již napsané příspěvky. Kromě toho nový Skype nabízí hlubokou interakci se službami Microsoftu, jako jsou Bing, Cortana, Mapy a také umělá inteligence představovaná konverzačními boty. Skype se například umí propojit s Microsoft peněženkou, takže přímo z něj bude možné např. nakupovat lístky na koncerty, sportovní události, apod. Bohužel zatím pouze ve službě Bing Ticket, která u nás není dostupná.

Nový Skype je skutečně postavený zcela od základů a jako první si jej mohou vyzkoušet uživatelé systému Android, poté mají následovat platformy iOS, Windows a macOS.

Skype Insider
Cena: zdarma
‎Skype for iPhone
Cena: zdarma+
Skype
Cena: Zdarma
Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.