Domů » Bleskovky » Microsoft přiznal poruchovost počítačů Surface, už má být ale vše v pořádku

Microsoft přiznal poruchovost počítačů Surface, už má být ale vše v pořádku

V minulém týdnu odebrala nezávislá spotřebitelská organizace Consumer Reports doporučení pro některá zařízení Microsoft Surface z důvodu jejich vysoké nespolehlivosti a poruchovosti. Microsoft se proti tomuto tvrzení ohradil a ukázal své vlastní testy s výrazně odlišnými výsledky, nicméně aktuálně uniklá interní poznámka šéfa divize Surface Panose Panaye problémy s počítači Surface potvrzuje.

Počítače Surface jsou podle spotřebitelů poruchové a nespolehlivé

Potíže měly zejména modely Surface Pro 4 a Surface Book krátce po svém vypuštění na trh, údajně kvůli problémům s čipsety Intel z generace Skylake. Uživatelé počítačů Surface se potýkali se zamrzáním zařízení, nefunkční dotykovou obrazovkou, rychlým vybíjením akumulátoru, apod. Ředitel Microsoftu Satya Nadella dokonce navštívil společnost Lenovo, aby se přesvědčil, jak se s problémovými čipy vyrovnává; Lenovo však žádné problémy nemělo. Microsoft situaci řešil neustálými aktualizacemi firmwaru a ovladačů, a nakonec prý většinu problémů odstranil a také se jimi poučil při návrhu nových zařízení Surface Pro a Surface Laptop.

 

Zlepšující se situaci ale podle Panase Panaye zpráva Consumer Reports nijak nezohlednila, nyní by již měly produkty Surface opět vévodit žebříčkům spolehlivosti a jejich poruchovost by se měla pohybovat pod 1 procentem napříč celým portfoliem. Celosvětově také v posledních dvanácti měsících došlo k rapidnímu snížení počtu vrácených zařízení.

Microsoft evidentně nebere vyřazení svých produktů ze seznamu doporučených vážně, a bude se vší silou snažit, aby došlo k jejich opětovnému zařazení, podobně jako se to podařilo Applu s loňskými MacBooky Pro.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments