Počítače Surface jsou podle spotřebitelů poruchové a nespolehlivé

Americký spotřebitelský časopis Consumer Reports se snaží objektivním způsobem testovat všemožné produkty a na základě výsledků jim pak udělovat doporučení nebo naopak zákazníky od jejich koupě odradit. Redaktoři Consumer Reports na konci loňského způsobili poprask, když nedoporučili koupi nových MacBooků Pro s Touch Barem z důvodu jejich rychlého vybíjení; Apple později updatem softwaru celou věc napravil a kýžený palec nahoru si nakonec vysloužil. Nyní musí se ztrátou reputace bojovat Microsoft.

Jeho počítače Surface až do teď spotřebitelskými testy Consumer Reports procházely bez ztráty kytičky, avšak z dlouhodobého hlediska už situace tolik růžová není. Na základě zpětné vazby více než 90 tisíc majitelů bylo zjištěno, že do dvou let má se svým Surfacem problémy až čtvrtina uživatelů.

Nejčastějšími problémy jsou se zamrzáním systému, špatnými nebo žádnými reakcemi dotykové obrazovky, apod. Redaktoři Consumer Reports z těchto důvodů odebrali doporučení zařízením Surface Laptop a Surface Book, přičemž odpověď Microsoftu na sebe nenechala dlouho čekat.

Ujal se jí sám vedoucí divize Surface Panos Panay, který uvedl, že zařízení Surface byla vždy vyráběna tak, aby poskytla zákazníkovi maximálně dobrou zkušenost. Se závěry Consumer Reports Panay nesouhlasí, Surface tým se věnuje kvalitě zařízení konstantně a pracuje s vlastní metrikou evidující veškeré poruchy a návraty zařízení, přičemž poruchovost se údajně 25% ani zdaleka neblíží – problémy se údajně objevují v méně než 1 procentu případů. Zákaznická spokojenost u zařízení Surface Pro 4 a Surface Book je podle Panaye a studie společnosti Ipsos 98 procent, přičemž i novinky Surface Laptop a Surface Pro získávají v recenzích vysoké známky.

Microsoft je odhodlán naslouchat zákazníkům, vyvíjet se a vylepšovat produkty s každou novou generací. Za řadou Surface si v redmondu stojí a jsou na ni patřičně hrdí, byť nezávislé spotřebitelské testy hovoří ve prospěch jiných značek.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku