Microsoft Photos Companion: přenášejte fotografie z mobilu do počítače bezdrátově

V tomto týdnu vydal Microsoft aplikaci, která slouží k bezdrátovému přenosu fotografií ze smartphonu do počítače s Windows 10. Ocení ji zejména ti uživatelé, kteří své snímky nezálohují přímo na některou z cloudových služeb.

Aplikace Photos Companion je „garážový“ projekt, aplikace je tedy experimentální a vytvořili zaměstnanci Microsoftu ve svém volném čase. Má však stejnou ikonu jako aplikace Fotky pro Windows 10, která je ke spolupráci s Photos Companion vyžadována. Důležité je, aby byl smartphone a počítač připojen ke stejné Wi-Fi síti. Postup zálohy je pak následující:

  • Uživatel v aplikaci Fotky na počítači zvolí import z mobilu přes Wi-Fi
  • Zobrazí se QR kód, který načte v aplikaci Photos Companion v telefonu
  • Na telefonu vybere fotografie, které se mají do počítače odeslat
  • Zahájí přesun fotografií

K fungování je zapotřebí mít nainstalovanou poslední verzi aplikace Fotky pro Windows 10 a aplikaci Photos Companion, kterou lze stáhnout na telefony se systémy Android a iOS.

Photos Companion
Cena: zdarma
Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku