Domů » Bleskovky » Microsoft oficiálně klasifikoval tablet Apple iPad za PC

Microsoft oficiálně klasifikoval tablet Apple iPad za PC

Microsoft minulý týden deklaroval, že tablety v plné velikosti jsou vlastně PC. Tím vyřešil problém, který poslední roky tvořilo zařazení tabletů do přesné kategorie. Je zřejmý přesun uživatelů k menším, neustále připojeným mobilním zařízením; řadu činností dnes vykonáváme právě na nich. Za Microsoft toto definitivně potvrdil Frank X. Shaw, který je hlavou komunikace ve společnosti – v příspěvku na oficiální blogu Microsoftu.

 

O zařazení iPadu se spekulovalo od jeho představení. Na počátku se jednalo převážně o zařízení na konzumaci obsahu. Vývoj softwaru pro tablety však šel rychle kupředu, Apple přinesl iWork a pak následovala řada dalších vývojářů produktivních aplikací. Jedním z důvodů pro zařízení iPadu mezi PC bude snaha Microsoftu předvést, že má produkty stejné kategorie a dle jejich tvrzení lepší. Podobně je směřován i nový web, který srovnává iPad s tablety s Windows 8/RT. Zároveň tím narušuje termín, který razí Apple – Post-PC.

David Podzimek

8 komentářů

 1. Opět David nezklamal, nadpis hodný pofidernímu bulvárnímu plátku, jen tak dál! :-)

  • A co je na nadpisu tak bulvárního? Podobné titulky použilo i několik zahraničních webů, stejně tak například Paul Thurrott. Sám nemám bulvární nadpisy rád, ale tento mi přijde naprosto v pořádku.

  • David Podzimek

   V čem Vám nadpis přijde bulvární? O tom jestli je iPad PC nebo ne se dohaduje prakticky dva roky.

  • Příklad: Mám článek pojednávající o karcinogenosti naftových motorů. A jako nadpis článku si zvolím „Majitelé Octavií čeká rychlá smrt“.

 2. Souhlas s Tslanym

 3. Nevím co se Tslanymu nelíbí na nadpisu, to je podle mě ten nejmenší problém tohohle článku.

  Jako největší problém shledávám opakované vyjadřování se redaktora k danému tématu, které mi svou „kvalitou“ začínají připomínat živě.cz a „mistra“ ve svém oboru – Karla Javůrka. Jestli si tady z toho pan Podzimek hodlá udělat osobní blog, budiž, jen by jste mohli upozornit čtenáře, kteří tohle stále berou za seriozní web, kde si chtějí počíst co je nového ve světě chytrých zařízení a ne názor někoho. Na to mi bohatě stačí MyEgo.cz.

  Další věc je, že absolutně nesouhlasím s posledním odstavcem. Skutečně produktivních aplikací, srovnatelných s PC, je na iPadu velice málo, řekl bych, že žádná. To, že to většině lidí postačuje z něj ale nedělá počítač.

  • Pan Javůrek a jeho kdysi pravidelná jednostranná víkendová smršť na zive.cz – ano, podobnost s panem Podzimkem nepřehlédnutelná. A jinak Greenarrow vystihl samotnou podstatu – totiž zmatení žánrů, kdy si tady výše zmíněný pisatel dělá radost ventilováním svých dojmů á la blog a seznamuje čtenářstvo, které je to ochotno ještě číst, se svými svéráznými představami o produktivitě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).