Domů » Bleskovky » Microsoft odhalil další novinky příštího velkého updatu Windows 10

Microsoft odhalil další novinky příštího velkého updatu Windows 10

V tomto týdnu vyšlo další testovací sestavení systému Windows 10. Insideři zapsaní do odběru aktualizací z rychlého kanálu si mohou stáhnout verzi s číslem 18323, která přináší několik drobností.

Windows 10

Vylepšená podpora RAW

Od velké jarní aktualizace má být ve Windows 10 výrazně vylepšená podpora formátu RAW. Po nainstalování rozšíření z Windows Store se u nich budou v Průzkumníkovi souborů zobrazovat náhledové obrázky a metadata, dokonce půjde v aplikacích (například Fotky) otvírat RAW soubory v plném rozlišení.

Rozšíření RAW Image Extension najdete ve Windows Store, instalovat jej lze pouze na testovacích sestavení Windows a prozatím ne nutné zkousnout nějaké chyby – u vybraných formátů se nezobrazují metadata, Průzkumník se zasekne ve stavu zobrazení podrobností, a otevření některých obrázků pomocí nového balíku kodeků může způsobit otevření miniaturního snímku s nízkým rozlišením.

Vylepšené světlé téma

Microsoft také pracuje na vylepšování nového světlého tématu, na základě zpětné vazby Insiderů byla opravená spousta chyb a bylo provedeno několik úprav, díky vhodnějším barvám mají být čitelnější ikony a texty v oznámeních a v Nastavení.

Známé chyby

Oprav byla provedena spousta napříč celým systémem, chyb je však v tomto testovacím sestavení ještě celá řada. Microsoft tradičně zveřejnil seznam těch známých, další budou Insideři moci v následujících dnech odhalovat v rámci dalšího kola Bug Bash.

  • Služba Orchestrator Service se periodicky zastavuje, chyba může způsobovat error ve Windows Update, který tvrdí, že aktualizace selhala a je zapotřebí zařízení restartovat. Chyba se objevuje pouze v případě, že přecházíte ze sestavení, ve kterém se objevovala dříve.
  • Zabezpečení systému Windows může vykazovat neznámý stav ochrany
  • Spuštění her, které využívají anti-cheat software, skončí zelenou obrazovkou smrti
  • Zvukové karty Creative X-Fi a čtečky SD karet Realtek nemusí fungovat korektně
  • Některá USB zařízení nemusí fungovat, včetně myší a klávesnic. Řešením je změna portu nebo připojení periferií skrz USB hub
  • Funkce Noční osvětlení nefunguje korektně
  • Uživatel, který chce obnovit systém s ponecháním všech položek, a zároveň si zapnul funkci Rezervované úložiště, bude muset použit o restart navíc, aby rezervované úložiště fungovalo správně.
  • Při používání DisplayLink, vzdálené plochy nebo Miracastu se může zobrazovat pouze černá obrazovka. Řešením je spuštění následujícího příkazu: reg add HKLMSoftwareMicrosoftWindowsDwm /v EnableFrontBufferRenderChecks /t REG_DWORD /d 0 /f
  • Windows Sandbox se může u některých uživatelů spouštět v černé obrazovce
  • Ikony v hlavním panelu se mohou načítat prázdné

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments