Microsoft potvrdil konec současných Windows 10 Mobile: z větve feature2 už se nepohnou

Od vydání Creators Updatu probíhá vývoj mobilních a počítačových Windows 10 odděleně – zatímco počítače a tablety si v Insider programu užívají přísun novinek chystaných pro podzimní Creators Update, mobilní odnož systému byla přesunuta do nové větve feature2, která již delší dobu nepřináší žádné novinky, pouze opravy některých chyb. A zdá se, že tak tomu již bude napořád.

V pravidelném měsíčním webcastu serveru Neowin hovořili členové Windows Insider týmu a hovořili nejen o posledním testovacím sestavení a nové integraci OneDrive, ale také o budoucnosti Windows 10 Mobile. V debatě bylo potvrzeno, že v Redmondu nemají v plánu posouvat mobilní desítky dál z větve feature2, takže novinek, které jsme měli možnost vidět v uniklém sestavení s číslem 16212, se majitelé Lumií a dalších současných telefonů zřejmě nedočkají.Nepřehlédněte

Nový Start, vylepšené Continuum: takto bude vypadat restart mobilních Windows 10

Sestavení 16212 totiž pochází z větve Redstone 3, která bude určena pouze pro nová zařízení (byť aktuálně ji v Microsoftu testují na HP Elite x3 a prototypech nikdy nevydané Lumie 960). Současné telefony sice na podzim novou aktualizaci dostanou, zřejmě ponese stejně jako na počítačích název Fall Creators Update, avšak nebude ale zdaleka tak rozsáhlá, jako chystaný Redstone 3 pro nová zařízení. Dokonce je potvrzeno, že větev feature2 pro stávající telefony nedostane ani tak zdánlivě jednoduchou funkci, jako je noční mód. Stávající mobilní Windows tak zřejmě mají svůj osud zpečetěn, na nový mobilní dlaždicový systém si budeme muset počkat do příchodu nových zařízení.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku