Domů » Bleskovky » OneDrive ve Windows 10 zažije proměnu, Insideři si ji mohou vyzkoušet již dnes

OneDrive ve Windows 10 zažije proměnu, Insideři si ji mohou vyzkoušet již dnes

Microsoft dnes nevydal žádné nové sestavení Windows 10, přesto si pro Insidery zapojené do rychlého do rychlého kruhu aktualizací připravil jednu vítanou novinku, kterou naznačil na nedávné vývojářské konferenci Build – synchronizace souborů z cloudového úložiště OneDrive na vyžádání.

V Průzkumníkovi souborů tak budete mít možnost ovlivnit, které soubory či složky se budou fyzicky nacházet na vašem disku, a které na něm budou mít jenom online zástupce šetřícího místo. U souborů a složek budete moci nově narazit na následující ikony:


  • Online soubory – nejsou fyzicky na disku a nezabírají na něm žádné místo. Pokud je zařízení offline, jsou viditelné podle stavu poslední synchronizace, avšak není možné s nimi jakkoliv pracovat. Je-li zařízení online, je možné je přímo otevřít, čímž zároveň dojde k jejich stažení

  • Lokálně dostupné soubory – soubory, které jednorázově stáhnete otevřením; poté jsou již dostupné i offline, dokud je manuálně nepřepnete do online režimu nebo nespustíte nástroj pro uvolnění místa na disku

  • Vždy dostupné soubory – nachází se klasicky na disku, je možné s nimi pracovat v offline i online režimu, poslední stav je synchronizován s cloudem

Podobně OneDrive fungoval už ve Windows 7, 8 a 8.1, z desítek ale Microsoft tuto funkci odstranil, údajně protože ji uživatelé nechápali. Její návrat ale velmi vítáme. Pokud jste Insider a chcete si nový OneDrive vyzkoušet, můžete si jej stáhnout z této adresy, fungovat bude pouze na sestavení 16215 a vyšším.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
bigt
Uživatel
bigt

Existuje reálný postup, který by vydržel i aktualizaci, jak odstranit OneDrive úplně ze systému? Používám Disk Google a OneDrive nepotřebuji.

Anonym
Anonym
Anonym

MS vi nejlepe co potrebujes a co ne. Proto se take pri kazde aktualizaci resetuji nejruznejsi nastaveni na defaultni hodnoty. Nas*rat…

q
Anonym
q

ved tam nic neukladaj a mas vybavene :)

Anonym
Anonym
Anonym

Tak to je rada jak noha. Voni jsou hlava, pane vachmajstr…

q
Anonym
q

Anonym, hlava je na rozmyslanie, nie na okrasu, niektore veci system zalohuje do onedrive, takze jeho uplnym vypnutim by si si len sposobil problemy. Ak teda nemas Enterprise, kde je onedrive vypnute

Petr
Anonym
Petr

Ze zrovna ty pises o pouzivani hlavy… :-D :-D

q
Anonym
q

a ze zrovna ty na to reagujes ;)

Karle
Uživatel
Karle

Prostě si vypni spouštění OneDrive při startu a pusť ho z hlavy.

groovox
Uživatel
groovox

„…Microsoft dnes nevydal žádné nové sestavení Windows 10…“ dnes ne, ale včera ANO

ANO
Anonym
ANO

To je zpusobene casovym posunom, noumo

groovox
Uživatel
groovox

Takže vydal, ňoumo, v článku je chyba.

uni
Uživatel
uni

Ještě by to chtělo celé nějak zcoolovat, aby to oslovilo mladé, umělo to kočičky a hlavně co nejhorší ergonomii. Aby to ladilo s Skype…

lister0
Anonym
lister0

Z obrázku to vypadá celkem pochopitelně a ani s předchozími placeholdery jsem neměl žádný problém. U každého souboru byla indikace, jestli je na disku nebo v cloudu. Konečně to tam ti mantáci vrátili a nejsem si jistý, jakou změnou (krom ikonek) to vlastně prošlo. Každopádně je toto velmi dobrá novinka. Není potřeba být prvoplánově negativní.

uni
Uživatel
uni

Jsou to šaškové, nic víc. Něco dají něco seberou (neomezené úložiště, funkčnost např.), hlavně že vývoj pro vývoj. Na pomalost jsme si stěžovali roky a roky, to mám pocit ale konečně prolomili. Obecná funkčnost nic moc, atd. Není to zrovna výstavní kousek práce MS, na to, že by to měla být dost podstatná součást platformy….

lister0
Anonym
lister0

Všechno má své mouchy, i mimo MS, a ano, jsou to někdy výstavní šaškové. Nicméně tihle šaškové vyrobili hromadu softwaru, který já denně používám a to téměř zadarmo, takže co se mě týče, nad nějakou neuvážeností nebo špatným krokem jsem schopný přivřít oči. Mně OneDrive v současném stavu nijak nevadí, neotravuje, plní co má a když mě z nějakého důvodu nevyhovuje, dělám to u konkurence. Drive používám nejmíň, protože je pro mě nejmíň srozumitelný. Dropbox zase měl dlouho zrušené náhledy fotek ve webovém rozhraní, takže byl pro mě zcela nepoužitelný (používám mimo jiné na sync fotek). Přiřazení existující dropbox složky… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

Tak webová verze OneDrive je úplně „terno“. Tam něčeho dosáhnout…. Nejvíc pobavilo vytváření alb v hudební složce. Copak asi vznikne….ano, prázdné foto album. Tohle mě na půl dne vyřadilo z koncentrace, něco podobného zvládl naposledy pád kamaráda na kole nebo Pratchett:) Atd.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

uni: hlavne ze iCloud je dokonala vec a iMessage nie je pre pubertakov :)

uni
Uživatel
uni

TomasSX1: Tak min. iCloud nikdy nesplňoval něco, co nechtěl plnit:)

uni
Uživatel
uni

…nesliboval…

lukass71
Uživatel
lukass71

Pockat, co je na iMessage spatne?