Cena:

Lumia 960 na fotografiích: zrušený prototyp, který Microsoft nadále používá

Microsoft po akvizici mobilní divize Nokie zrušil spoustu chystaných zařízení a nakonec se rozhodl s dědictvím po legendární finské společnosti skoncovat úplně. Posledními představenými vlajkovými modely byly modely Lumia 950 a 950 XL, v Redmondu ale ještě stihli navrhnout jejich pokračovatele, které dokonce interně používají pro testování nejnovějších sestavení Windows 10 Mobile.

Lumia 960 byla vyvíjena pod kódovým označením Northstar (RM-1162), jednalo se vlajkový smartphone s celokovovým unibody tělem. Čelní strana prototypu připomíná Lumii 950, pod a nad displejem s Quad HD rozlišením se nachází dvojice reproduktorů. Zadní strana s typickým logem Microsoftu měla být domovem pro 20Mpx PureView fotoaparát doplněný o přisvětlovací 3D LED.Nepřehlédněte

Desktopová Windows pojedou na ARMových procesorech: smartphony si poradí i s Photoshopem

Prototyp údajně pohání Qualcomm Snapdragon 820, tedy stejný čipset, jako tepe v HP Elite x3, dosud nejvýkonnějším smartphonu s Windows 10 Mobile. Právě z tohoto důvodu tyto prototypy v Microsoftu používají k testování budoucí verze„mobilních“ Windows, která je zcela oddělená od současné větve pro Insidery. Ostatně první ukázku plnohodnotných Windows 10 běžících na čipsetech ARM, které se zřejmě stanou základem příští mobilní verze, demonstroval Microsoft právě na Snapdragonu 820, byť spekulovaná chystaná zařízení dostanou jistě modernější čipset.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.