Domů » Bleskovky » Microsoft musí přejmenovat cloudové úložiště SkyDrive

Microsoft musí přejmenovat cloudové úložiště SkyDrive

Soud ve Velké Británii rozhodl, že značka SkyDrive porušuje ochrannou známku, kterou vlastní britská vysílací skupina Sky (BSkyB). Softwarový gigant souhlasil s výsledkem soudu a přistoupil na celosvětové přejmenování své služby. V oficiálním vyjádření BSkyB poznamenává, že umožní Microsoftu značku užívat po nutný časový úsek, aby přejmenování proběhlo bez problémů. Dohoda obsahuje finanční a další podmínky, ale ani jedna ze společností je neodhalila a jsou považovány za důvěrné. Tiskový mluvčí Microsoftu potvrdil serveru The Verge, že se jméno opravdu změní: „Jsme spokojeni, že jsme dospěli k vyřešení sporu o jméno a budeme dál poskytovat skvělé služby, které stovky milionů zákazníků očekává, zajišťovat nejlepší způsob jak mít neustále u sebe potřebné soubory.“

   
Vtipný návrh alternetivního jména zveřejnil na svém Twitter účtu Tom Warren 

Změnu jména musel Microsoft provést i v nedávné minulosti, kdy musel opustit od jména „Metro“ pro uživatelské rozhraní ve svém operačním systému a aplikacích. Problém se nikdy nedostal k soudu a Microsoft se s německou společností Metro AG dohodl na tom, že vypustí slovo Metro ze svého značení a marketingu. Stížnost společnosti BSkyB je založena okolo značky Sky, kterou užívá převážně pro služby ve Velké Británii. Krátce po zveřejnění rozhodnutí o změně jména se na internetu objevila řada vtipných variant, jak by se mohla služba nově jmenovat: SkypeDrive, Windows Live Drive Home Premium apod. Nejpravděpodobněji však vypadá možnost Windows Drive, nebo Microsoft Drive. Tato jména by bez problémů zapadla do současného portfolia služeb.

David Podzimek

12 komentářů

 1. fero (neregistrovaný)

  Ach jo …

 2. no tak teraz som zvedavý či tam využijú značku Azure, Xbox, Windows alebo Microsoft, no predpokladám že jednu z nich určite.

  Ale aj tak nechápem ako to môže porušovať ochrannú známku, veď tá vysielacia skupina nemá nič spoločné s cloudom a naviac sky je bežné anglické slovo. Ako môže SkyDrive porušovať známku Sky, tak tomu nechápem. No asi nám niektorý ľudia fakt totálne blbnú, hlavne sudcovia.

  • JaroB (neregistrovaný)

   Ako nechápeš? Keď je raz ochranná známka na SKY alebo SKY a niečo tak nemôže mať MS SKYDrive. Aj keby vyrábali plienky. Tak ako má ochrannú známku CocaCola alebo Pepsi. Keby dal MS názov CocaDrive tak by mal tiež problém. A je jedno čím sa zaoberá.

  • Martin II (neregistrovaný)

   @Jakob; Nie je to pravda. Je dolezite aku ochranu svojej znamky si platis. Ci len pre odvetvie alebo pre sirsie pouzitie alebo nejak inak… Zalezi kolko si ochotny platit za ochranu. Takze pokial nevieme v akom rozsahu ma SkyB ochranu znacky, tak nemozeme sudit.

   Inac existuje Cocada puding kde zaklad je kokos. Aj to by sa malo zakazat?

  • A co když si teda dám ochrannou známku na samohlásky? To mi všichni budou platit?

  • MCEZA to vystihol. ako môže byť chránené okrem slova aj jeho zloženiny (hlavne ak sa jedná o slovo zo slovníka), veď takto by sa našlo pár bláznov, ktorí si zaplatia takúto ochrannú známku na všetky slová, a potom sa môžeme ísť rovno zahrabať.

   Toto rozhodnutie je absurdné a nechápem Microsoft, že ustúpil. Veď týmto vytvorili precedens, že všetky obchodné názvy obsahujúce tri písmená za sebou „sky“ porušujú túto obchodnú značku, čo je doslova a do písmena absurdné.

  • Ani to není pravda. Jde pouze o to, aby to nebylo zavádějící pro spotřebitele. Takže pokud například výrobce plenek pojmenuje svůj výrobek skydrive tak ho ta společnost nemůže nařknout z porušování

 3. Jirka (neregistrovaný)

  WiretapDrive? BigBrotherDrive? NSADrive? :-P

  • Používáš google, nebo apple? pak nechápu tvůj posměšný příspěvek..

 4. Sky (BSkyB) by mali zazlovat prirodu a pozadovat odskodne za pouzivanie pomenovania sky….

  absurdne rozhodnutie….

 5. Dobře mu tak, Mrkvosoftu :-D

 6. Velda (neregistrovaný)

  Windows Live Mesh… :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).